Yamaha FZ6 S2 (2009)

Vlastník _Chucky_
Vloženo 25.10.2020
Aktualizováno 28.10.2020

Pro mně krásná motorka, která dokáže být hodná, ale umí i pozlobit.

Motorka koupena od BigTowny (Valašské Meziříčí) - Velmi solidní jednání a spousta rad do začátku

První dojmy - Po delší odmlce z mládí, kdy bylo nutkání vlastnit motocykl konečně protlačeno přes šedou kúru mozkovou a po obdržení řidičáku nastaly sezanmovací jízdy. Oproti Hondě Hornet, na které jsem jezdil v autoškole mi posez vyhovuje více a motorka mi ihned padla do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že moto je pro začátečníky ideální volbou, ale i zkušenějším jezdcům umí nabídnout spoustu zábavy a radosti z jízdy.

Doplňky na motorce - Držák na kufr Shad, centrální stojan,kosmetické drobnosti,

Jako začátečník, když nepočítám v mládí Pionýry, Jawy apod., jsem k tomu přistupoval s respektem. Při první klidné jízdě, kdy jsme se seznamovali, jsem si myslel, že to je klidná motorka s nižším výkonem. No zas taková pravda to není :) Toho výkonu je dostatek, musí se s tím člověk jen naučit pracovat.

Do 6 tisíc otáček je to klidný stroj. Od 6 do 9 už tam ty koníky jdou cítit a nad 9 už je to hodně síla. Co se týče motoru výtky nemám. Čtyřválcový projev je hladký a v zatáčkách hodně chyb odpustí. Motorka do zatáček padá jedna radost a je skvěle ovladatelná. Jen při předjížění si člověk musí uvědomit, v jakých otáčkách motor táhne nejlépe a je s tím potřeba počítat a mít to tam nachystané.

Nejlépe se cití na kvalitních cestách a v zatáčkách to je její působiště, ale to asi většina motorek v této kategorii. Co bych vyzvednul je již zmíněný motor, pohodlné a velké sedlo ( i pro spolujezdce), výborné brzdy a výfukový sysém sveden pod sedlo.Daní za to je minimální úložný prostor. Nulová je taky ochrana před větrem, ale je to naháč tak s tím člověk počítá. Pro někoho může být mínus tichý zvukový projev z výfuků. Mě to osobně nevadí, ale možná další sezónu přibude nějaká jiná koncovka výfuku, kdo ví. Z věcí co mi vyloženě vadí jsou zrcátka. Moc toho v nich nejde vidět a můžete se snažit je štelovat jak chcete.Lze vyřešit jinými, ale mě se ty originální líbí. Po designové stránce jinak není moc co vytkonout.

Moto mám půl roku takže co se týče spolehlivosti, poruch a ostatních neduhů zatím nemohu posoudit. Zatím vše ok. Tato sezóna byla zahřívací a moc času jsem skrz práci neměl, příští to rozjedem a přídám snad další pocity a postřehy :)

pali3x
pali3x napsal 29.10.20 v 15:24 10b.

Prajem veľa radosti pri jazdení. Pozerám, že je tu kopec ľudí, ktorí začínajú jazdiť po dlhom čase.
Tieto Yamahy sú super a ich výhodou je, že sú celkom dostupné a bežné. Tiež som po niečom podobnom na začiatku vyberania motorky pozeral, ale ten výkon sa mi zdal už dosť veľký a podvozok veľmi cestný. Na druhej strane často ide o sebakontrolu. Kamarát si kúpil Yamahu MT 09 - 1 rok po spravení vodičáku A (v cca 39 rokoch) . Ten rok jazdil skútrom 125. Nejazdí nejako rýchlo, ale tá motorka sa mu jednoducho páčila . Spomínal, že veľa známych ho označilo a darcu orgánov a poniektorí sa ho stále pýtajú, či už spadol... Niektorí ľudia sú hrozní (možno závidia)...

Taká otázka... Nad 9000 ot už zrejme ide motorka mimo legálnych rýchlostí, alebo sa mýlim .

zejdlon
zejdlon napsal 27.10.20 v 12:27 10b.

Kačenka na cesty