Yamaha FJR 1300 (2020)

Vlastník Hillock007
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 24.8.2021

Vloženo: 26.03.2022, Uskutečněno: 24.03.2022, Stav tachometru: 5001 km, Zhlédnuto: 9x

20. března mě kolegyně upozornila, že v16:34 začíná astronomické jaro. Co na tom, že po sluníčku tou dobou nebylo ani památky a fučel protivný studený vítr, semínko bylo zaseto a červíček začal hlodat. To, že už 1. března manželka popichovala, že je březen, první jarní měsíc, tak jaktože ještě nejezdím, jsem statečně ignoroval .
A tak hned druhý den začalo dobývání motorky z garáže ven, kde se celou zimu smutně, odpojená od šťávy, krčila za sloupem pneumatik a zahradním grilem. Baterka OK, tak jen připojit a zadělat kryt. Hmm zbyl mi jeden šroub, ale nikam se nehodí, tak asi chybí někde jinde a třeba i někomu jinýmu ne? Ještě zkouknout náplně a šup před garáž.
Sakra ta přední guma se nějak žvejká, nojo stará sklerozo, tlaky jsi si nezkontroloval . No nic, to se dopumpuje. Pár prostocviků s pumpou pro pobavení sousedů nevede k cíli. Kompresorek na 12 V jde z kufru auta ven. Aha krátká šňůra nedovolí napojit se na zástrčku v autě. Manévrovat se mi s motorkou nechce, když vtom jsem dostal jeden ze svých geniálních nápadů, vždyť to přece můžu zapojit do zástrčky v motorce! CVAK - a je po genialitě - 3A pojistka ji zabila. Takže přece jen manévry, ale konec dobrý všechno dobré... Ještě přeparkovat na obvyklé pohotovostní místo za barák a už jen vyčkat opravdu vhodného dne.
24.3 ráno zasahuje Osud. Ty nevstáváš? Je nějak světlo. Dyk budík ještě nezvonil, nedám se. Ale podle světla je určitě víc než šest, nedává se drahá polovička. Rozespale mžourám na displej. Opravdu 6:14, takže jsem zaspal. Vlak bych sice ještě stihl, ale já vím, že nestihnu, protože dnes je den J. Venku krásně svítí, co na tom, že mobil hlásí jen 2 stupně nad (aby pak palubka ukázala krásnou nulu). Teplé spodní prádlo, zateplený nákrčák od Ježíška si odbyde premiéru a neprofuková bunda + vyhřívané hefty to prostě jistí.
Dámy a pánové nastartujte svoje stroje a vzhůru do sedel, protože JE JARO!
A hlavně po celý rok kolama dolů!

• Letem světem (no vlastně jen Rakouskem)

Pokud se Vám nechce prokousávat celý příběhem, tak hlavní co jsem chtěl předat dalším generací ;-) jsou tipy na pěkné ubytování. 1. Yachter club Modrá Čajka spíte v hausboatu na Dunaji kousek od Bratislavy 2. Dormio

Typ: Dovolená
    Vloženo: 07.01.2023
    Uskutečněno: 14.06.2022
  • Ohlédnutí za rokem 2021

Člověk míní ale život mění a neštěstí nechodí po horách... A tak se sezona vyvinula úplně jinak než jsme plánovali. Moc jsme s milovanou polovičkou nenajezdili. V podstatě jen pár zářezů při objíždění 100 přehrad - co ta

Vloženo: 14.01.2022
    Uskutečněno: 31.12.2021
  • 1. garanční 1000 km

Proběhla u fy. Filipenský. Obligátní výměna olejů (motor + kardan) a filtru za lidových 3.300 Kč :-) Jediný menší problém co se za celou dobu záběhu vyskytl, občas po vyřazení do neutrálu nešla řadit jednička - nejlépe

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.11.2020