Kawasaki KLX230 (2020)

Vlastník Dionick
Vloženo 22.10.2020
Aktualizováno 29.5.2022

Motorka do práce, na pole a i do lesa, co nestojí raketu.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník) - Všechno super, vstřícný přístup a ochota. Čekám na doplňky

Honda CRF 250L: Těžší, vodník, měkčí, dražší, nižší posez
Kawasaki Versys-X 300: Cestovnější, moc kapotáže, byl bych nasranej ji hodit do bláta na poli
Honda CB 500X: Silniční endurko, měl bych to jen na silnici a ne na chalupu

První dojmy - Lehounká, snadno ovladatelná, trošku menší na moji postavu. Malá kubatura, ale stačí, když nezávodíte. Po první jízdě už je lehce poškrábaná, aby lidi věděli, ze není jen na okrasu. V zrcátkách nevidím nic, musim dát sklopné a jiné. Gumy působí dobře, nebudu měnit za jiné.

Motorku bych doporučil pro - Začátečník, enduro, multifunkčnímu jezdci mezi silnicí a polem, vysokejm lidem bez peněz na velký cesťáky

Doplňky na motorce - Ohrany páček MS03 22mm (zvolil bych jiné, tyto jsou trochu menší celkově a potřebujete vevnitř hmoždinku na průměr18mm, takže jsem nastavoval)
Tubus na výbavu aj.
Šusplast motoru
Skládací zrcátka
Nosič s taštičkou
Držák na mobil

Vybráno, protože jsem chtěl něco jednoduchého, co můžu mít ve městě, ale i na chalupě, nebo na projížďku po rozmlacenýh okreskách.
Dneska jsem ji odvez na chalupu, první dojmy dobré při jízdě po kopcích na Šumavě jsou pohodové. Vzal jsem ji na pole a v bahně a loužích od traktoru se mi zapadla a po podklouznutí jsem ji odložil, lehounká motorka skoro sama vyskočí zpátky na kola.
Na silnici jsem se nudil jakmile byla dobrá a široká silnice, nejlepší jsou malinké silničky, kde si připadám adekvátně.
Ovladatelnost v malé rychlosti výborná, po zaparkování ve sklepě (přízemí, ne po schodech) ji pěkně vezmu za poutko na sedle a otočím na místě bez velkých problémů.
ABS na zadním by chtělo mít možnost vypnout, ale asi je to jeden okruh a nepůjde to ani dodělat, ale to mi tak nevadí.
Možná bych uvítal vidět zařazenou rychlost na displeji, ale to už bych chtěl moc.
V manuálu chtějí, abych jezdil na šestku snad od 50kmh, což se mi zdá nějak uklepaný, to se nedá.
Vše je velmi náchylné na poškrábání, takže nedoporučuji někomu, kdo to řeší.
Na okresce kolem 90kmh to je solidní svezení.
Update 2022:
Dobrý, dělal jsem si brzdovku a olej. Brzdovka v pohodě, lehce žlutá, ale ok. Vše funguje dobře. Kdo vymyslel, že olejový filtr má vzadu pružinu, která ale nedrží zaražená mezi těmy výstupky kovu co jsou pod filtrem, je fakt na palici. Stačilo by pružinu vyrobit větší, nebo rozšíření na konci, nebo něco si nechat napadnout na přidržení. Takhle tu motku musím položit na bok, abych to tam narafičil. Možná něco nechápu, ale na YouTube to taky tak dělají.

deluxa
deluxa napsal 16.09.23 v 09:05 9b.

Mam 2022 a najhlupejsie na nej je asi ten elektronicky variable idle ktory je pre mna nepochopitelny. (asi eu normy?)
Da sa to riesit akurat to nikde inde ako v usa nekupis.

Tak isto bez plneho spodneho hlinikoveho krytu by som do tazsieho terenu ani nesiel.

Dokonca sa na to da kupit full Ohlins podvozok za nejakych 900 eur z ITA. Zadny tlmic sa dpredava s 2 roznymi pruzinami v baliku za nizsiu cenu ako je originalny z kawasaki. Tiez nepochopitelne...

Inak super motorecka akurat mi pride nedotiahnuta do konca. A nie su to len drobnosti...

Dionick
Dionick napsal 24.10.20 v 23:34

@SV-DR no jede to prej lehce pres 130km/h, takze tech 100 se urcite da, ja jsem jel zatim jen zajizdeci rezim, tempo na pul plynu ;) a byl jsem pod 90 a prijemny, az na vitr

SV-DR
SV-DR napsal 24.10.20 v 10:46 10b.

Ako na ceste, cestovná rýchlosť 90-100 je bez problémov ? Lebo objem 125 to nedá , moja DR má rada 70-80.
Veľa ľudí si rozmyslí či kúpiť roz.ebané 30ročné enduro z inzerátu, alebo takúto funglovku. V teréne je aj tak jedno aký máš objem keď sa jazdí 20 až 50km/h

vopák
vopák napsal 24.10.20 v 10:15 10b.

Tyhle čtvrtinky mam rád..pěkný endurko

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 23.10.20 v 23:11 1b.

Sorry jako, ale po polich, loukach a kopcich se nejezdi.