Triumph Street Triple (2008)

Vlastník Frank_
Vloženo 19.10.2020
Aktualizováno 11.2.2022

Tříval, nakřáplý zvuk, zátah od volnoběhu po omezovač.. balada

Yamaha XSR 900: Cena (a na devítku mám asi ještě čas)
Triumph Speed Triple: Slyšel jsem že je to hodně podobné projevem motoru, ale těžší.. chtěl jsem malou, hravou motorku

První dojmy - Zatím jsem s motorkou ujel asi 150km v dešti a po dálnici.. Sice jsem měl i tak hubu od ucha k uchu, ale pořádně jsem ji ještě neozkoušel..

Motorku bych doporučil pro - Asi to chce něco málo najeto, nebo pro někoho kdo má už trochu rozum, dovede být divoká.. Velikostně ale sedne myslím všem od 150 do 190 cm výšky.

Doplňky na motorce - Po koupi: nic.. a tak to i zůstane...no, víme jak tyhle plány dopadly..

Po roce:
Padáky SW-motech,
Výfuky T.O.R.
K&N filtry
Sport mapa CPU
Rychlořazení shiftcontroll
Progresivní pružiny v předních vidlích
Klín pod motorem
Lámací páčky
Rizoma řidítka
Bar-end zrcátka

Po streetu pokukuju už nějaký ten rok, ale pořád jsem se nějak nemohl srovnat s dvojicí chromových světel a koncovek pod sedlem.. To co všichni říkají o tříválcích mě ale nenechalo chladným a musel jsem si to vyzkoušet. Každopádně když jsem ji jednou viděl naživo, svezl jsem se a nechal svést, zamiloval jsem se a byla moje..
Podrobnosti doplním asi v příští sezoně, zatím nemáme najeto vlastně nic...

Edit 05/21 (1.000 km):

Boží.. nevím jak jinak Streeta popsat.. zátah mě nepřestává bavit, je vlastně jedno co je zařazeno, ale když se vezme za plyn je to jasný povel vpřed a málokdo s mašinami v podobné třídě udrží krok.. Mile mě překvapilo také využití ve dvou, sice podvozek by snesl přitvrdit, ale výkon na jízdu ve dvou rozhodně stačí.

Budíky ukazují vše co potřebuji vědět (rychlost a otáčky vpravo, čas a zařazená rychlost vlevo) a i něco navíc (průměrná i okamžitá spotřeba, laptimer jsem zatím nevyužil, ale už si na okruh brousím zuby..) jediné co bych vytkl je absence tlačítka přepínání budíku na řídítkách a malinko horší čitelnost na slunci. Naopak za šera super, neoslňují, ale jsou perfektně vidět.

Abych jen nechválil - za dva týdny pomaže holka do servisu. Chvíli po studeném startu a při záběru z nižších otáček se ozývá nehezký cvakot. Podle zkušenějších majitelů Triumphů je to normální a "horejšek" motoru je nesmrtelný, ale já slyším trávu růst a prostě půjde na kontrolu. No a rovnou nechám nastavit alespoň zadní tlumič na moji nově nabytou "homeofficeovou" váhu..

Hříbek
Hříbek napsal 11.05.21 v 21:18 10b.

Pěknej Street a ty kukadla jsou cool

Frank_
Frank_ napsal 22.10.20 v 17:15

Díky, tvůj Triumph je teda taky bomba :).. Tříhrnek jsem nikdy předtím neřídil, ale jak jsem se svezl, no je to neskutečný, včera jsem jí ještě vytahl a ač bylo asi 13°C jela jak po kolejích, mám obutý BS s22, to asi taky hodně pomohlo, ale mimo suprovej projev motoru, nelíbí se jí jen 1000-1800 ot/min, to trochu rachtá, ve 2 se chytne a co 1000 otáček, to další dech a nepřestává až do omezovače, je super i podvozek (předek trochu měkký, příště bych šel asi do Rka, ale zase je pohodlnější... Světla jsou kontroverzní, než jsem jí koupil našel jsem konverzní sady na jedno světlo, ale když jsem jí viděl na živo, tak tam ty dvě lampy prostě sedí.. a navíc (jak říkal předchozí majitel) dvě světla nachytají mnohem více much než jedno, a to se vyplatí

rade35
rade35 napsal 22.10.20 v 17:07 10b.

Pěkný stroj to bych chtěl taky někdy vyzkoušet jak to jede a ty světla.. mě osobně se líbí je to jiné než ostatní mašiny