Kawasaki Versys 650 (2008)

Vlastník jirka-72
Vloženo 17.10.2020
Aktualizováno 18.10.2020

příjemná moto co umí jet na pohodu ale i pozlobit silnější stroje.

Motorka koupena od FIRMA:Moto-Libiš (Libiš) - skvělé jednání, zařídí přihlášení i dovoz domů (v únoru jsem to přivítal)

Suzuki DL 650 V-Strom: hlavní adept, vyhlídlé moto moc pěkné, mohutnější, dražší, než jsem se rozhoupal byla pryč
Honda NT 700V Deauville: kapal z ní olej, těžká, neprojela by do parkovací místnosti
Moto Guzzi Breva 750: malá, nízká, a po výměně budíků svítila chyba motoru
BMW R 850 R: nohy moc vzadu, taková všude lehce orezlá, jinak ok
Suzuki VX 800: malý rejd, divnej posez
Cagiva Navigator 1000: pořád jsem sjížděl na nádrž, ucukaný motor při pomalé jízdě, motor tahoun
Yamaha TDM 850: byl jsem takový natažený k řídítkům, motor 1*, pěkná

První dojmy - není obrovská, velmi slušný stav, sedí se moc pěkně, dovoz DE, pravidelně vyplňována servisní kniha + faktury od servisů, pěkné pneu, vstřikování, studená chytla ihned, zkušební jízda kolem nuly, ten motor slušně táhne od volnoběhu bez cukání

Motorku bych doporučil pro - každý den do práce, pro pohodové cestovatele i svižné svezení

Doplňky na motorce - kryty rukou, LED denní svícení, zadní kufr s LED brzdovým světlem, kufry + nosiče, voltmetr + USB, tankvak, blatníčky, držák na mobil, kamera + držák, rozšíření stojanu, přimazávání řetězu, turistické plexi, proužky na ráfky, barvu ve spreji mi namíchali v barvy-laky Janů, Líbeznice

Po necelých pěti letech s Freewindem jsem začal uvažovat o jeho výměně za podobně ovladatelnou moto. Po operaci šlach v ruce něco s klidnějším motorem v nízkých otáčkách.
Nijak jsem na výměnu nespěchal, Freewind mi ovládáním i výkonově vyhovoval. Během podzimu a zimy brouzdám po recenzích a inzerátech, některé prodejce navštívil podíval se i svezl.
V-Strom je krásnej mohutnej, ale dražší (rodinná porada).
Pak se objevil inzerát na TDM 850 a rozjel se, jenže kousek vedle stál modrý Versys. Moc jsem o něm neuvažoval i když recenze ho chválí a předek na fotkách vypadal zvláštně. Naživo vypadá krásně tak jsem se posadil a pěkný. Podobný posez jako na Freewindu, trochu vyšší. Po nastartování krásnej zvuk, ale kde je vejfuk. Domluvena zkušební jízda až bude sucho.
Zkušební jízda v únoru kolem nuly. Po nasednutí a rozjetí - to je živý, velikost jako Freewind, necuká to, krátké rychlosti, kilo je tam hned, všechno se lehce ovládá.

najeto necelých 3000km:
Všestraná spokojenost, do práce, po městě i na delší cesty, dobré sedlo. Koníky navíc jsou znát, zátah motoru od spodu a výš je parádní. Ten dvouvál si nechá líbit podtočení pod 2000ot., bez známek škubání a klepání (jen zkouška, takhle ho netrápím). Převody jsou krátké a ne a ne tam dostat sedmou rychlost.
Versys jde krásně do zatáček i za plynem, je lehce ovladatelný, a ten živý motor. Asi by šel na zadní i na dvojku. Slušný zvuk výfuku hlavně při brzdění motorem. Brzdy dobré, ABS vyzkoušeno a funguje.
Během sezony proběhla výměna baterie a montáž nějakých doplňků. To vyšší plexi je dobré, trochu jsem ho ještě podložil a proud vzduchu jde těsně nad helmu. Zadní kufr a tankvak mám z Freewinda.
Abych jen nechválil, ta přístrojovka pekně vibruje, pomohlo těsnění do oken. Řazení je docela hlučné. Chybí centrální stojan. Plyn je na začátku dost ostrý. Přimazávání řetězu je napojeno někam k řídící jednotce a maže až moc, vše je špinavé i po 20km. V létě proběhla výměna termostatu a víčka chladiče, v koloně bublala expanzka. Starý termostat otevíral při 100° a nový při 92°, už je to ok.
Versys není obrovská moto, dobře se s ním jezdí po městě i na volnoběh v koloně. umí jet pomalu, rychle i pěkně svižně v zatáčkách. Dobře se s ním předjíždí bez potřeby řadit. Na dálničních přesunech se dá udržovat rychlost s ostatními a za větším autem se nevlní jako Freewind.
Žádné větší vibrace do rukou a nohou nepociťuji.
Freewind má nového majitele, který ho vyměnil za Suzuki GS500.
S Versysem jsem spokojen.
V plánu přes zimu je výměna řetězovky a podle recenzí zkusím dát 16z kolečko. Uchycení kamery dát jinam

Mácajede
Mácajede napsal 29.12.20 v 21:39 10b.

Přesně díky. Modrá je fakt dobrá.

vopák
vopák napsal 19.10.20 v 14:34 10b.

Pěknej popis motorky.. Taky často řadim sedmičku V tý modrý sem ho snad ješte nepotkal..vypadá dobře

Kanada21
Kanada21 napsal 18.10.20 v 11:00 10b.

Dost sis pohral s vyberem a nakonec jsi zvolil "spravne".
Preju spoustu prijemnych km.