Jawa Stadion S11 (1960)

Aktualizováno 16.10.2020

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 14 záznamů

ČERNOUŠEKBUBU
ČERNOUŠEKBUBU napsal 25.02.21 v 11:56 10b.

Super mám tutéž zkušenost jen některé věci (motor) jsem si raději nechal udělat protože to není moje parketa. Moped používám na běžné ježdění na nákupy ,na houby, prostě po okolí cca 30Km ale občas jedem s partou na srazy po ose(Kublov , Žebrák, Světlá nad Sázavou) kdy najedem za víkend i 400Km

Targus
Targus napsal 23.10.20 v 22:54

Jawan-Švestka

Tak to jsme na tom s barvami stejně. Taky jsme se synem hledali ten správný poměr lesku a matu na jeho 638, aby to bylo tak akorát.
Nakonec jsme použili dokonce dva stupně. Jiný poměr lesku a matu na místa, která jsou tzv. na ráně, a jiný poměr, na součástky ve stínu či v zákrytu.
Byla to taková hračička pro starého dědka, který se tvářil, že zrovna nemá co dělat. Ohromně mě to bavilo.
Všiml jsem si totiž, že původní soc prc barvy výrazně podléhaly působení slunečního záření, takže jsem se to snažil trošku napodobit...

vencysta
vencysta napsal 23.10.20 v 09:27 10b.

Pěknej kousek

Jawan_Švestka
Jawan_Švestka napsal 21.10.20 v 20:33

Díky pánové,díky za pochvaly, těší mě, že to ve vás vzbuzuje příjemné vzpomínky a pocity

Dundoš
Dundoš napsal 21.10.20 v 13:06

Pěkná práce moc se mi líbí

CRF1000
CRF1000 napsal 20.10.20 v 20:38 10b.

Na S11 mám super vzpomínky, zaparkován byl ve 3. patre v chodbičce ubytovny, nepotřeboval jsem přilbu, jen větší sluneční brýle, protože přilba v té době nebyla na moped povinná...měl jsem 2 kousky S11 a jeden S22, S11 byl nezmar a jedinou závadou byl protékající palivový kohout, ten originální měl korkovou ucpávku ktera casem netesnila...ať dělá radost

Codo
Codo napsal 20.10.20 v 10:44 10b.

Prima článek a prima postřehy. Staďák je nádhernej!

gato1962
gato1962 napsal 19.10.20 v 22:07 10b.

Leonekx
Leonekx napsal 18.10.20 v 20:06 10b.

Krása..evokuje to ve mně spoustu vzpomínek

Čadil
Čadil napsal 17.10.20 v 08:44 10b.

PSanec
PSanec napsal 17.10.20 v 08:23 10b.

Legendární stroj.Pamatuji, a to je hodně dávno,že stál 1040 kč a kolo Favorit 1140kč.Taky jsem ho měl, rád na něj vzpomínám.

Jawan_Švestka
Jawan_Švestka napsal 16.10.20 v 23:44

Targus: díky za pochvalu a reflexi textu. Jelikož už je to pár měsíců, tak jsem si složení barvy spletl, opravím to. Nebyl to akrylát, ale polyuretan. Jsem nadšený, že je vidět pololesk: není to náhoda ale je to dáno složením laku, který je ručně míchaný od Petra Buriana alias Kennyho. On si zakládá na tom, že na veterány musí být dobový pololesk a myslím, že se mu to daří

Targus
Targus napsal 16.10.20 v 22:16 10b.

Jo, jo, s akrylátovými barvami je trápení, protože se pod to musí dát plnič a pak to všecko hezky pod vodou zabrousit.

A když se to někde přebrousí skrz, tak znovu a lépe.

Strašná práce.
Proto mnohem raději dělám v uretanových barvách. Žádné patlání, trojí broušení, stohy spotřebovaného smirku, hekťáky vody a podobné radovánky. Pokud je povrch srovnaný, naflákají se tři vrstvy naráz a je hotovo.

Stadiony doceňuju až teď, v mládí jsem pro ně měl jen slova pohrdání, pokud vůbec nějaká.Na to, že tenkrát dokonce na to nebylo zpočátku potřeba dělat řidičák, to byla bomba.
Za renovaci jasných deset.
Nevím, jestli se vám podařilo utlumit lesk jenom na fotkách, anebo se vám to podařilo hodit do pololesku, ale je to hezké. Není moc co vytknout. Schází jen mezikus mezi pedály a řídítka, nejlépe v kožené kukle a v baloňáku až pod kolena.

biosák
biosák napsal 16.10.20 v 20:41 10b.