Kawasaki Z 550 LTD (1983)

Vlastník novekostatko
Vloženo 14.10.2020
Aktualizováno 7.10.2021

Sháněl jsem starou tetu, na leštění, přibližně v mém věku - tak ji mám.

Suzuki VX 800: dražší

První dojmy - Výborný komfort, skvělé sedlo, moc hezký zvuk. A taky mě při přihlašování dopálilo, že musím cvakat 2000 Dekře za údaj, kterej nepožaduje jiný úředník na světě, kromě českého. :-(. Díky tomu mě poplatky za byrokracii stály skoro stejně, jako vlastní motorka.

Motorku bych doporučil pro - Asi spíše pro menší postavu nebo pro holku, která nikam nepospíchá. Podle mě na naučení nebo reinkarnaci z fichtla to bude akorát.

Doplňky na motorce - padáky, teploměr oleje, LED parkovačka

Motorku jsem koupil v Německu. Původně jsem na ní chtěl jet domů, ale 30 let jsem na motorce neseděl (a předtím jenom na Jawa 21), tak jsem raději vzal auto s přívěsem. A udělal jsem dobře, byl jsem pro ní až za Hannoverem a to bych nedal. Prodejce, starší pán, v pohodě, dostal jsem i novou baterku jako bonus.
Motorku jsem si koupil jako kochací, ne jako dopravní prostředek. Motorka není žádná leštěnka, má patinu a i rez se najde. Ale dal jsem jí na úvodní servis a mechanik mi jí vrátil za den, že na ní není co servisovat (jenom vyměnil olej a rozebral a poladil karburátory). Jinak mi moto pochválil, je ve výborném technickém stavu a jiný servis aktuálně netřeba. Jak poznamenal - já mám teď leštit a jezdit
Ujel jsem na ní zatím asi 100 km, takže zkušenosti nula, protože jezdím opatrně (ještě jsem nepřekročil 5000 ot a rychlost 90km), ale už vím, že budu jezdit max do té 80 km/h, pak už fouká vítr. Podvozek je krásně houpací, posez vzpřímený. V zatáčce mi přijde že trošku plave, ale je to o zvyku, mechanik řekl že podvozek je OK a pneu zánovní.
Jeden neduh jsem našel - už se trochu ozývá primární řetěz, ale zatím žádný rámus, takže to ještě delší čas vydrží.
A musím se naučit startovat - ulejvám svíčky. Koupím Denso místo NGK co tam jsou, prý nejsou tak náchylné. Ale to je tím, že to neumím, chce to vychytat správnou startovací konfiguraci.

-DAKOTA-
-DAKOTA- napsal 04.05.21 v 09:58 10b.

Jo, to jsou ještě nádherné staré stroje.

Ondra332
Ondra332 napsal 03.02.21 v 14:26 10b.

Čadil
Čadil napsal 15.10.20 v 18:18 10b.

super

fery251
fery251 napsal 15.10.20 v 17:48 10b.

Krásná klasika

p.epanica
p.epanica napsal 15.10.20 v 07:48 10b.

... vida, už jsem myslel že v republice nejsou.