Yamaha WR 125X (2010)

Vlastník _JAWA_Rider_Tommy_
Vloženo 13.10.2020
Aktualizováno 16.11.2020

Skvělá, spolehlivá a krásná motorka pro začátečníka, která má na 4t 125 i docela slušný výkon

Yamaha DT 125 R: 2t bych neuživil a spíš mě lákalo supermoto
Yamaha DT 125 X: 2t bych neuživil
Kawasaki KMX 125: Dlouho jsem jí chtěl, ale pak jsem zjistil že bych 2t bych neuživil a že mě více láká supermoto
Husqvarna SM 125: Husqvarny se prý serou
MZ 125 SM: Nejdou sehnat díly
Aprilia MX 125: Nespolehlivost
Aprilia RS 125: Zjistil jsem že supersport není pro mě
Cagiva Mito 125: Zjistil jsem, že supersport není pro mě

První dojmy - Hned jak jsem se na motorce projel ještě u prodávajícího, tak jsem věděl, že jí bereme. Motorka mi hned sedla, celkem mě překvapil i výkon, protože vzhledem k tomu, že je to 4t, tak jsem očekával, že to bude zdechlé.

Motorku bych doporučil pro - Každému, kdo má A1 a neuživil by 2T

Doplňky na motorce - Tlumič výfuku Giannelli, Kryty páček Acerbis

Motorku jsem si přivezl v době, kdy jsem sice už řidičák udělal, ale ještě mi ho nevydali, takže bylo nekonečné čekání na vydání řidičáku a hned jak mi ho vydali, tak jsme s kamarády vyrazili na první projížďku a já zjistil, že Yamaha WR 125 X je přesně to co chci. Sice jsem musel celé léto strávit na brigádě, ale stálo to za to. Byl jsem překvapenej, jak moc pěkně to jede, cestovní rychlost je přibližně 100 km/h, maximálka 120 km/h, co víc si přát. Spotřeba je krásná a i když jezdím pořád naplno, tak jezdím asi za 3l/100 km. Hodně mě překvapily brzdy, které na 125 brzdí fakt skvěle, vepředu je dvoupístek brembo a 298 mm kotouč, díky čemuž motorka brzdí opravdu skvěle. Na motorce je výfuk Giannelli bez db killeru a motorku má díky tomu krásný zvuk. Podvozek je celkem měkký, takže ideální na české silnice. Někteří říkají, že je sedlo tvrdé a nepohodlné, ale já byl po 160 km, což je můj prozatímní největší denní nájezd, naprosto v pohodě. Motorka je opravdu dost vysoká, takže bych jí určitě nedoporučil pro někoho, kdo má pod 180 cm. Já sám mám 180 a dosáhnu tak akorát. Snad jediné mínus je úložný prostor, který na motorce žádný není, takže není kam dát lékárničku. A jestli bych motorku doporučil? Určitě ano, podle mě je Yamaha WR 125 jedna z nejlepších a nejhezčích 4t 125, kterou si lze koupit.