KTM 1290 Super Adventure R (2017)

Vlastník vaypor
Vloženo 8.10.2020
Aktualizováno 6.6.2022

To nejde, toho nejsem schopen, zatím mám jen hubu dokořán co to umí

První dojmy - Pořízena po 1190 R, tak jsem si trošku polepšil :-)

Doplňky na motorce - Šusplech, někdy vyhřívané sedlo a kufry a pár blbostí.

Ač jsem si to nedokázal představit, tak je to zase lepší. Motor, podvozek, komfort. Motorka jako celek funguje mimo představy, a i ve dvou tak, že nemáte při jízdě jediný problém a můžete jet klidně i ostřeji . Tedy na ostatní potom musíte počkat. Motor má pořád stále dost výkonu i ve dvou s bagáží na nesmysly, podvozek si naklikáte na zátěž jakou potřebujete a funguje a pro pohodlí jsem si na dlouhý cesty pořídil sedlo.
Podle mne je už 1190 supr a tady už to zavání obžerstvím.
Na motorce jsem opět objel dovolenou s mladým přes Rakousko do Slovinska a potom až k Albánii, tam doleva a přes Bulharsko do Rumunska. Potom jsme už byli z vedra tak malátný, že místo placatýho Maďarska a uzavírek na D1 jsme si domluvili noční transport skoro domu. Najeto celkem 3 800 km z toho tak 3 500 po okreskách. Prvních cca 1 500 km jsme jeli v doprovodu ještě s jednou motorkou a spotřeba 5,1(dva na motorce + 3 x kufry + gumy na kufrech viz foto). Dlouhodobá spotřeba 5,5.
Motorce je jedno kde jede, chce to mít správné gumy a správně naklikaný podvozek.
Čtu to po sobě už asi po pátý a mám pocit, že jsem nic nenapsal, ale ono se to jaksi špatně píše, když vám u toho nemohu dělat pantomimu s rukama, jak že se to krásně řídí. Tak si tady aspoň pusťte co to umí mimo asfalt a pak se běžte svézt.

pro současné majitele předchozích adventure co přejdou - pozor ve spojce je brzdovka, ne hydraulika ale brzdovka.

bobDRbig
bobDRbig napsal 23.05.21 v 17:08 10b.

Je to pila!, užívej ve zdraví.

Paulano
Paulano napsal 08.10.20 v 11:05 10b.

KTM je prostě dobrá volba