Yamaha SCR 950 (2018)

Vlastník whisky1212
Vloženo 7.10.2020
Aktualizováno 28.3.2021

áno je to viac "chopper" ako nejaký scrambler alebo pod, proste je to chopper ktorý vyzerá ako nejaký naháč tažko opísať o čo ide... Manka sa vyjadrila že to je proste starý dobrý simson len vačší :D

Motorka koupena od Styx bazar vráble

Yamaha MT-07: po testovacej jazde a predošlých moto (sv650n a sv650s) som chcel niečo kludnejšie
Yamaha XSR 700: po nasadnutí ma zvláštne tlačila do vnutorných stehien keby mám na tom sediet hodinu asi si odrežem nohy (proste mi nejak nesadlo sedlo so stupačkami paradoxne ovela lepšie sa mi sedelo na MT07))

První dojmy - takže šiel som ju otestovať do styx motobazaru kde bola od prvého majitela s 3k najazdenými KM po zložení plnej ceny na stôl mi boli dané kľúče s vetou vozte sa, na čo som sa pousmial že asi keď prídem i za hodinu tak to nevadí lebo už majú cash tak štart áno ak niekto má rád choppre a ten zvuk (moja prvá bola xv535virago s holými rúrami ktoré sa tvárili ako výfuk) po naštartovaní naozaj krásny zvuk aj pri sériovom výfuku z čoho som bol prekvapený okej nasadol som a poď ho na cestu, studená moto studené gumy idem do najbližšej dediny od Vrábel a prdkám si 50 začnem zahrievať gumy na čo po 15 sec počujem ako niekto trúby jak zbesilý predbieha ma toyota hilux so ZM značkami a cca 60r pánko mi gestikuluje otázku rukami či som koko* ptm am predbieha a šlape na brzdy (bol dosť daleko predomnou takže ma nijak xtra neohrozoval) tak som trubil blikal ale na moje gestikulácie rukami aby pán zastal že pokecáme asi už nemal chuť (pred pár dňami som kukal na YT video od FortNine canadský youtuber ktorý opisoval prečo motorkari odkopávajú zrkadlá a pod kde bolo vo finále že ste nervozny pár sekund a že musíte byť mudrejší ako nejaký kk*ko v aute tak som sa ukludnil a vravel si že dalej testujem motorku ktorú chcem) takže po tomto incidente po 15 sekundách na ceste som si dalej testoval bike pridával brzdil (nikde žiadne auto len pán na hiluxe 100m predomnou) otáčal som a v dedine kúsok od tade prešiel som cez kolajnice krásne šotolinové parkovisko tak som i tam moto poskúšal, pri ceste naspať cez dedinu som sa díval na dve značky pozor križovatka (som si pomyslel že nieje možné prehliadnuť križovatku) keď som si uvedomil že som asi 10/15m pred nou a idem asi 50...(v hlave prepočet či pridať a preletieť to s tým že ma nik netrafí alebo rýchlo brzdy a snáď zastávím možno s kolesom už v križovatke) no nič predstava trafenia z boku ma nelákala tak pod ho jemnejšie na prednú a zadná nech i šmýka kopačka teda do zadnej ... tadáááá moto má ABS zastavil som presne na hranici križovatky ... (nasrané v glotkách) okej tak teraz už s kludom naspať na predajňu kde som ju odstavil a sadol na MT07 scrka ma hneď chytila za srdce zvukom prejavom motora napr ten vzduchový filter/ nasávanie ma vôbec nejak xtra netlačilo do kolena a to som mal klasické rifle nie kevlárové s chráničom prevodovka spojka super, brzdy úplne stačia na to ako sa na tom má jazdiť, ešte ma zaujímalo či to bude rýchlo škrtať stupačky o zem ako na vačšine videách na nete ako išiel som rýchlo (110/120 )do zákruty tiahlej a ešte sa snažil tam tu moto lámať ale nejak som neškrtol a hrotit som to nechcel takže moja najvačšia obava škrtania v každej zákrute bola týmto vyvrátená aj keď teda verím že na takom šturci babe to bude lahko dosiahnutelné ale na bežné jazdenie v medziach rýchlosti a komfortu (jazdím tak do 110) uplne vyhovujúce.

Motorku bych doporučil pro - dobrá otázka... pre každého pre nikoho ? proste si na to treba sadnúť skusiť a buď sa zamilujete alebo ju čo najskôr vrátite a skusite niečo iné. vhodné pre ludí čo maju radi chopper prejav a celkovo taký štýl jazdy aj pre mladších lebo to nevyzerá ako klasický velký chopper a podobne ktoré mladých môže odradiť lebo do toho ešte "nedospely" vo finále ako všade pisu je to pre chill kochacku niekoho kto nechce velmi tlacit na klopenie preklapanie a serpentíny vo vyšších rychlostiach pokial sa na to netlačí je to skvele ako nahle chcete aj nieco s vyšším športovým zážitkom nieje to na to stavané, co nieje určite nevyhoda len proste to chce konkrétneho jazdca ktorý sa s tým zžije

Doplňky na motorce - žiadne ale plánujem asi akrapovič aj keď teda aj základ ma dobrý zvuk a ani otravovať okolie sa mi zas tak nechce uvidím, vyfuk som neriešil zvuk mi prisiel dostatočný

takže stroj som si vybral po odskušaní aj MT07 ktorá mi po usadnutí mi prišla skvelá obratná a rýchla výkonná len mi tak chýbalo všetko to vibrovanie a tak proste to bola skvelá sterilná motorka, každý máme svoje preferencie a ako sa vraví moto sa vyberá srdcom nebolo o čom SCRka vyhrala na plnej čiare síce mám len 24r po prvej skúsenosti s mojou prvou veľkou moto (simson s51 nerátam) ktorá bola xv535 virágo sa mi zamiloval štýl poprdkávania si po meste okreskách kludne nijak xtra rýchlo proste to má niečo do seba pre mňa potom som presadol na SV650n(rv2008) skvelá moto ale nejak ma to časom omrzelo, po 3 rokoch bez moto som kupil od kamarata sv650s(rv2000) a to mi mega nevyhovovalo jazdecká pozicia, motor tam je skvelý. kedysi keď prišla na trh xv950 a videl som ju prečítal všetky testy prepozeral všetky videá tak som sa do nej platonicky zamiloval proste velký motor okruhle svetlo žiadne chujoviny k tomu proste motorka presne akú by som chcel dlho som nejak motorky neriešil (vždy keď som videl ísť 3 letá po sebe motorkárou okolo seba tak som vnutri plakal alebo sa mi dalo len na WC to je irelevantné) jedného krásneho dňa sa zobudím a tadá nejakých mudrcov v yamahe napadlo zobrať chopper xv950 dať mu nazov SCR950 troška to prerobiť na nejaký naháč s menom scrambler takže znova všetky recenzie testy fotky úpravy prepozerané páčila sa mi ešte viac ako xvčko, ale žiadna nebola v inzercií a za novu 9k eur sa mi nechcelo dávať, ako padla do inzercie povedal som si že ju musím skusiť aj keď ma to tahalo aj k MT07 (frajerke sa páčila viac v okolí je skupina chalanov s SŠ moto takže by som si vedel predstaviť výjazdy s nimi). (ospravedlňujem sa že to nieje nejaké celistvé a dosť skáčem s pointov hore dole) v skratke SCRka vyhrala srdce všetkým, som lenivý jazdec (jazdím len keď mám chuť a žiadne mega trasy dlhé) takže aj sedlo mi vyhovuje nepredpokladám že by som sedel na nej dlhšie ako hodinu max 2 vkuse predsa len nádrž nieje nejak veľka. čo sa týka podvozka z daleka nieje komfortný to teda nie staré svčko mt07 ani nehovorím necitíte na ceste ani prd zato na scr dá slušne vedieť že nejdete na kvalitnej ceste ale neriešim to skusil som to nepríde mi to nekomfotné proste mám pocit že to k tej moto patrí ako i vibrácie od motora ktoré niekomu môžu vadiť ale je to chopper a komu sa to páči tak sa to páči (zvláštny druh sadistov ktorý sa tešia nekomfortu a o to viac to milujú). keď najazdím viac dám vedieť aj s frajerkou za sebou ma zaujíma správanie... aktualizacia 28.3.21 moto predaná je to skvelá krásna mašina ale nesadol mi uplne ten štýl po pár kilometroch určite by som tam casom dal cestne gumy nakoľko sice tieto z prvovýroby lepili skvele tiež ale s tým vzorom vydávali zvuky strašne plus pripisujem vzorku gum aj vibracie nad 110 km/h na jar som pojazdil pár kilometrov a síce sa necítim na strelca stúpačky som dral pri prvom výjazde jedna vec je byt kľudný jazdec a chill tempo a druha ze občas to chce aj trošku chytiť pod krkom a na túto stranku uz tato moto nieje aj ked je skvela krasna určite mega spolahliva nakoľko je na nej prd elektroniky co uz tak prišla výmena a verím ze tento typ si najde svojich jazdcov bohužiaľ asi niesom jeden z nich.

rade35
rade35 napsal 14.10.20 v 11:52 10b.

Čadil
Čadil napsal 08.10.20 v 12:32 10b.

whisky1212
whisky1212 napsal 07.10.20 v 21:55

díkes pekne všetkým za odozvu

BigAl74
BigAl74 napsal 07.10.20 v 19:52 10b.

Pěkná mašina

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 07.10.20 v 19:51 10b.

Tahle moto umí zprostředkovat opravdovou, ryzí, drsnou... radost. (zkušenost z půjčovny) Blahopřeji k výběru...