ČZ 175/477 (1970)

Vlastník mikys456
Vloženo 5.10.2020
Aktualizováno 4.12.2021

čz 477, rok výroby 1972, tzv. hranatej bastl nebo motorka pro jezedáky. dostupný veterán pro občasný výlet.

První dojmy - první dojmy byly skvělé, kdo by nechtěl po pionýru "velkou" motorku. problém byl v tom že jsem ji dovezl domu po krabicích. takže shánění dílů jako bylo zapalování lanka a podobné mně neminulo.

Doplňky na motorce - přívěsný vozík Pav, USB nabíječka, regulátor dobíjení AEV

motorku jsem pořídil v roce 2013 za láhev peprmintového likéru. Pro mě velice výhodná koupě, které dodnes nelituji. Motorku jsem poskládal, poté se mnou bohužel zažila pár krušných chvil v terénu, ovšem bez větší újmy, co se taky dalo dělat když jsme ani jeden neměli potřebné doklady pro provoz po komunikacích. V létě 2014 jsem jí dopřál větší opravu zahrnující mimo jiné i nový lak (čti profesionální stodolní lak mladýho píva). Po dlouhé odmlce a občasném protáhnutí po místních polňačkách se ovšem situace změnila. Motorku se mi na jaře roku 2020 podařilo zlegalizovat, tudíž se začala brát vázně. Po technické kontrole kde nebyla zaregistrována ani jedna závada začaly dlouhé přípravy na výlet po blízkém východě. Celé jaro se odlaďovaly detaily, při kterých byl motor dvakrát venku kvůli závadě na převodovce. po dlouhém laborování to stejně nakonec skončilo tak že jsem pořídil motor náhradní a s ním i odjel celý výlet.
S motorkou jsem po jízdní stránce velice spokojený. po připojení vozíku Pav 40 a naložení ostatních věcí motorka vážila 180 kilogramů, což podle technických údajů odpovídá kolem 60 kg bagáže. s jízdou ve dvou neměla problém stačit 250 a 350 kývačkám. Vykoupeno to bylo ovšem větší spotřebou, která se pohybovala po slovenských silnicích kolem 4- 5,3Litrů/100km

Jízda je celkově příjemná, podle mě na svou dobu výborná motorka.

Fill01
Fill01 napsal 09.10.20 v 08:22 10b.

Pěkná číza . Ať ti dělá radost.

faux4
faux4 napsal 09.10.20 v 08:07 10b.

Solidni Cezeta. Dokonce v expedicni barve Trabantu.. Dominika jela na 487.. "Dobrá motka pro každodenní použití" asi ne, ale objet svet by se na ni dal.. paradox

Čadil
Čadil napsal 06.10.20 v 12:00 10b.

callowsick
callowsick napsal 06.10.20 v 05:56 10b.

Targus
Targus napsal 05.10.20 v 18:16 10b.

Příteli, nechci ti kazit iluze, ale pravděpodobnost, že tahle číza bude jednou dobrá motka pro každodenní použití, se limitně blíží nule, neboli spíš k tobě dřív přijedou na kafe Marťani.
Jo, je to přesně ta, kterou jsem kdysi pořídil, coby ojetinu za hrůzu peněz, protože nic jiného nebylo k mání a na novou čtyřku nebyla škvára..Dvanáct litrů pro chudého studentíka, to byl tenkrát sci-fi román...
Abych nezdržoval, motorka nula, fotky nula, pokec nula, prostě ani jedna hvězda.

Desítku ode mne dostáváš za tu neuvěřitelné odhodlání, ohromnou statečnost a výdrž rovnající se jízdě traktoru Zetor na redukovanou jedničku, se kterýmiž vlastnostmi jsi absolvoval výlet na Slovač.na tomhle vibrátoru.
Ať ti to jezdí, chlape!