Jawa RVM 500 (2020)

Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

První cesta 2021 - doplňky

Vloženo: 02.03.2021, Uskutečněno: 02.03.2021, Zhlédnuto: 88x

Ahoj všem a zdravím Vás do nového roku. Ten nám začal sice tak nějak podivně, chvíli je něco otevřeno, pak zavřeno, odpoledne neplatí co platí ráno, ale silnice, cesty a pěšinky jsou na zemi pořád, benzín do nádrží také a tak pokud stroje a my vydržíme, hurá na cesty.
V letošním roce jsem zatím moc času a příležitostí k vyjetí neměl, ale teď nedávno, když se počasí prostě nedalo odolat a práce přede mnou nebyla žádná, vzal jsem baterii a klíče, nasoukal se do oblečení a šel jsem se přesvědčit, jak RVM po nucené odstávce naskočí.
Pod baterii jsem namontoval pěnovou podložku, aby se zbytečně neničila vibracemi a otěrem, zapnul jsem zapalování, zahučelo čerpadlo, motor se převalil a běžel, jako by se nechumelilo. A protože opravdu nechumelilo, vzal jsem přilbu a vydal se na aspoň nějakou projížďku.
Vše fungovalo na jedničku, motorka jela skvěle, jen po odpojení baterie je nutno seřídit hodiny a také svítí kontrolka servisní údržby. Ta se dá naštěstí lehce vyresetovat, podržením tlačítka pro volbu ABS a mohlo se jet.
Výlet byl skvělý, motorka jela hezky, jen v bahnité cestě ukázaly pneumatiky svůj limit - na to prostě nejsou.
Co jsem ale také zkusil byly nějaké doplňky. Většina jich je estetických, něco je i na funkčnost. Ještě mě čekají přídavná světla a voltmetr, ale to budu montovat za teplého počasí.
Co se týče doplňků, tak pak odpředu dozadu:

1) přídavný štítek/deflektor
- provedení za 1-, montáž snadná, funkčnost bezvadná
- jedná se o menší provedení, ale původní plexi funguje skvěle, toto je pro lepší pocit a o něco větší ochranu. Za jízdy je vzduch hodně nademnou, nemůžu si tedy na nic stěžovat.

2) víčko brzdové nádobky
- hezky zpracované, jen na parádu, ale proč ne. Za pár korun.

3) přídavná placka na policajt
- zpracované hezky, jako vše od Spirit Beast, ale tady nevím jestli to je úmysl - po utažení má na stojanu vůli, takže by to rachtalo. Dal jsem vymezovací materiál pod plochu stojanu, utáhl a vše OK. Ovšem nezdálo se mě umístění směrem k řetězu - ten byl nebezpečně blízko, mohl by o to škrtat. Na lepil jsem tedy na stojan gumový doraz, ten ho trochu oddálil od řetězu a pak bylo vše OK. Větší plocha - méně se boření v měkkém terénu. Nic víc od toho nechci

3) ochrana nádrže - kolena a střed
- tady jsem měl dilema. V textilu to je v pohodě, ale v koženém oblečení, kdy jsou kolena někdy zasviněna do všeho možného a při stisknutí nádrže koleny si dovedu představit, jak ji brzy sedřu. Takže jsem si objednal hezky udělané ochrany, ale zase zakryjí, tolik diskutované logo "by JAWA". Nakonec jsem je nalepil a loga JAWA přijde výše - nalepím brzy. Myslím, že by tam mělo být. Zpracování hezké, spokojenost.

4) ochranný kryt nádobky brzdové kapaliny, zadní brzda
- provedené dobré, montáž jednoduchá. Bohužel kryje jen zvenku, lepší než nic, myslím že je identická jako na Hondu CB500X. Spokojenost

5) opěrka spolujezdce na kufr
- není to přesně na model Loboo, jen to na kufr BMW GS, ale vypadal podobně a tak opěrka, až na malé, nepodstatné detaily sedla. Jaká bude odezva spolujezdce uvidím, opticky se mu to líbí.

6) krytka klíčku
- hezčí než plast je kov. Je to hezky zpracované, ale bohužel klíček jde pak o nějakou desetinu méně zamáčknout - při odemykání. Díky tomu, to jde ztuha. Takže buď to půjde dolů a nebo lehce ubrousím místo, které tomu brání - což asi udělám. Takhle to jde odemknout, ale ztuha.

7) náhradní regulátor
- co říct. Náhradní regulátor dobíjení pro strýčka příhodu, stejný jako na CFmoto.

Toť zatím vše, jsem zvědav hlavně na světla, snad je tam brzy dám.
Ať se vám všem v novém roce daří a stroje přináší jen radost.
12.03.2021
Doplňuji foto, dle požadavků kolegů.

Kment (0) napsal 05.04.2021 v 13:53

Povídání o zkušenostech s motorkou je perfektní. Mám ji objednanou. Některé doplňky co zde popisuješ si chci také objednat. Prosím, napiš odkaz na ty chrániče nádrže. A kde budeš kupovat ten text by JAWA.
Děkuji.

Johny_R 06.04.2021 v 15:18

Ahoj a díky.
Snažím se tak nějak psát, aby bylo jasno, aspoň z mého pohledu, cože to ta Jawa prodává a kam to jsou schopni v Číně dotáhnout, co se motorek týče.
Zatím vše dobré, teď jsem o velikonocích zase něco najel, měl jsem i zajímavé offroad vložky, podvozek paráda, jen ty pneu... :)
Chrániče jsou tyto:
Text "by Jawa" jako takový kupovat nebudu. Logo Jawa jsem vyřešil koupenou nálepkou bílo/zlatá a text "by" si nechám udělat, až si budu nechávat přidělávat nějaká Jawa loga. Ty jsem si před časem namaloval, nechal vyřezat, takže když bylo potřeba, použil jsem ty.

stehlik81 (0) napsal 21.03.2021 v 13:18

Pořiď si konečně ten Facebook, snáz se tam komunikuje...

Johny_R 22.03.2021 v 08:30

Když já nejsem s tím FB nějak smířen... :) Uvidíme, zda se časem nezlomím, ale zatím odolávám... :)

LukášDrobný (0) napsal 17.03.2021 v 11:10

Mohu poprosit odkaz na toho policista?

Johny_R 17.03.2021 v 21:31

Ahoj, to by mělo být zde: https://www.aliexpress.com/item/4001329187823.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4e794c4dz4RChS

Igys (1) napsal 11.03.2021 v 22:38

Mohl bych poprosit o odkaz na kryt zadní nádobky na brzdovou kapalinu? Nějak jsem to nenašel, díky.

2 reakce

Johny_R 12.03.2021 v 09:04

Ahoj, kryt brzdové nádobky je tady: https://www.aliexpress.com/item/4001360748141.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.42184c4dObgVQi

Kybergreg (88) napsal 11.03.2021 v 22:29

Pěkné, pěkné.
Nevadí u toho deflektoru ve výhledu ten jeho držák? Přijde mi, že je přímo v ose pohledu.
A ještě, nebyla by fotka, jak vypadá policajt s tou přídavnou plackou?
Dost mě tahle motka zajímá, tak hltám všechno o ní.
Ať slouží!

Johny_R 12.03.2021 v 09:02

Ahoj, zatím mám za sebou jednu jízdu s deflektorem a že by mě vadil ten držák, si vůbec neuvědomuji. Nějak jsem se na to nesoustředil... Vím že jsem koukal, jestli to nezkresluje pohled, to bylo OK, ale ten držák jsem nevnímal. Zkusím se na to zaměřit, ale myslím, že to bude OK.
Jasan, policajta s plackou vyfotím, zkusím dneska odpoledne.
Díky moc, zatím dělá jen radost, tak snad tomu bude po dlouhá léta a budu i nádále informovat co a jak je dobré, či špatné.

elvis78 (133) napsal 05.03.2021 v 10:33

dleflektor pěkný! Zdroje?

Johny_R 05.03.2021 v 10:59

Ahoj a díky. Deflektor vypadá a funguje dobře, jsem s ním po krátké zkušenosti spokojen. A pořízení proběhlo zde: https://www.aliexpress.com/item/32740536410.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ed64c4dElAN1l

Tom_Moto_HK (0) napsal 04.03.2021 v 20:38

Ahoj, díky za tip, ten kryt nádoky brzdové kapaliny si také pořídím. T.

Johny_R 05.03.2021 v 08:19

Ahoj, není zač. Všechno jsem bral z Aliexpressu, ve světě je ještě více a moc zajímavého příslušenství, ale bohužel zatím není cesta do Evropy.

zeke11 (138) napsal 02.03.2021 v 21:58

Tak hlavně opatrně a šťastné návraty domů.. ;-D

Johny_R 03.03.2021 v 11:14

Díky moc a Tobě také přeji spokojené kilometry, vždy se šťastným návratem. :)

• Ventily

Ahoj po dlouhé době všem a doufám, že zimní čas bude ubíhat rychle, ať můžeme své stroje zase rozjet po silnicích a vydat se do všechno koutů světa... dokud to ještě jde. A aby to lépe utíkalo a i lépe a spolehlivěji je

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.02.2024
    Uskutečněno: 14.02.2024
  • nový SW ECU Euro4 v2

Ahoj všem, tak konečně je motorka vybavena správnou verzí SW, která ji přísluší. Minulá verze fungovala, co se týče chodu motoru a reakce na plyn, velmi dobře, ale vzhledem k tomu že byla určena pro Euro5 a já mám Euro4

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.08.2023
    Uskutečněno: 17.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • Filtr paliva 2 - kdo šetří má... akorát nervy. :-P

Ahoj všem a přidávám další zkušenost a zároveň i varování. V minulém příspěvku jsem psal jak jsem úspěšně vyměnil na RVM svíčky a palivový filtr, který jsem vzhledem k nedostupnosti originálu a ceně zvolil doporučovaný

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.08.2023