Jawa RVM 500 (2020)

Vlastník Johny_R
Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

Vloženo: 26.12.2020, Uskutečněno: 26.12.2020, Zhlédnuto: 79x

Ahoj a krásné svátky všem.
Zima je krásné období, tedy pokud je venku sníh, dá se v něm hezky válet, jezdit na lyžích, běžkách, stavět bunkry...ale v tomhle deštivém a jen lehce chladném počasí, kde sníh není, mráz není a na motorku to není také úplně ono, tak to moc neutíká.
Vánoční svátky určitě potěšily každého, pod stromečkem jsme našli to co nás potěšilo a teď si to jen hezky užít.
Já jsem měl vánoce už dříve a namísto Ježíška jsem vyhlížel nějakou dopravu, která by mě dovezla snad jednu z posledních částí k radosti přinášející RVM by Jawa.
Doprava nakonec opravdu přijela, ale bez avíza či jakékoliv informace, takže to bylo opravdu nečekané překvapení. To většinou potěší, v případě 4 balíků a příslušného obnosu, už to taková radost z překvapení nebyla.
Balíky se ale dostaly ke mě a tak vše dobře dopadlo a v nich bylo to, co jsem netrpělivě očekával. 3 balíky s kufry a jeden s držáky, šrouby a potřebným příslušenstvím.
Takže jsem měl vše, kromě návodu. Ten pro Jawaře je stejně zbytečný, takže když jsem si rozložil šrouby, příložky, úchyty...prohlédl jsem si motorku, tak pak bylo jasné, co a kam přijde. Ke slovu přišlo nářadí, trocha fantasie a za chvilku bylo hotovo. Samotná montáž šla dobře, v podstatě všechno sedlo jak má, jen pravý držák o nějakou desetinu ujel, takže opticky všechno v pořádku, ale chtělo to nechat šrouby volné, všechny si chytit na závit a pak teprve dotahovat.
Kufry a i držáky, jsou opravdu velmi pěkně provedené. Konstrukce je masivní, bytelná, úchyty kufrů také a jejich samotné provedení je perfektní. Těsnění opravdu těsní, vnitřní polstrování, které je na suchý zip, je bezvadně ušito, zámky, panty, úchyty gumicuků...jo, za ty peníze to opravdu stálo.
Jestli bych měl k něčemu výtku, tak pak je to velikost vrchního kufru, byl jsem zvyklý na ten můj mega, ale toto nelze brát jako že je to špatně, takové jsou parametry. Boční kufry mají víko výklopné po směru jízdy, kdyby byl vrchní kufr širší, nešly by otevřít. To by se pak musely otevírat do boku.
Snad jako negativum bych viděl jen počet klíčů - jsou jen dva. A pak jejich velikost. Jsou takové malé, oproti Kappa, nebo Givi snad třetinové. Tak si ho budu muset hlídat před poškozením.
Obsah všech tří kufrů je ale parádní, už se opravdu moc těším až se spakuji a vyrazím někam...kamkoliv, po dalekých cestách, necestách, pěšinách a silnicích. Hlavně dlouho, daleko, bezpečně a radostně.
Ať čas vánoční a zimní hezky utíká i vám a snad brzy hurá na silnice.

vonBuchenwald (6) napsal 25.01.2021 v 18:16

díky za hezký článek, jen se prosím zeptám, kupoval jsi v ČR?

Johny_R 25.01.2021 v 19:45

Ahoj a díky za reakci. Ano, kufry jsem kupoval v ČR, přímo od Jawy. Na RVM jsem pak kupoval nějaké doplňky, ty jsou už z Aliexpressu. Kolega koukal na Loboo, snad na FB, že mají pěkné a zajímavé příslušenství, ale u nás nesehnatelné. Toho by se mohla chytit Jawa a začít to tady prodávat, stejně jako věci na RVM. Já pak nafotim co jsem koupil, jen počkám na teplo a až to bude všechno.

Jura1284 (0) napsal 04.01.2021 v 09:53

Ahoj nevíš jakou mají objem tyto kufry ?
nikde jsem to nenašel zatím
jinak přeji hodně zdaru a koly dolů

Johny_R 04.01.2021 v 10:52

Ahoj, bylo to na nich napsáno, přesně nevím, to se Ti kdyžtak podívám, ale mám pocit že to bylo 37 litrů. A co jsem koukal na internet, tak asi jeden boční a vrchní 37l, ten boční vykousnutý 33l. Případně jestli jsem nevyhodil cedulky, bylo to na nich.
Díky a Tobě též hodně úspěšných kilometrů.

H1000 (7) napsal 01.01.2021 v 12:52

Myslím, že v porovnání s Kapa nebo Givi, nebudou tak prověřené(ty snesou i trochu hrubší zacházení) ale nevypadají vůbec zle. To provedení vnitřních prostor se mi fakt líbí. Podstatná je taky cenovka, jaký je rozdíl to tu nepíšeš. Jinak ať se daří. Super.

Johny_R 01.01.2021 v 21:49

Ahoj, máš pravdu, prověřené je zatím nemám, ale za rok, touto dobou, se uvidí co vydrží a jestli je něco špatně. Cenovka za kufry, plus držáky, plotnu a materiál - prostě celý set, je cca 23 000,-Kč.
Díky a hezký den.

R_P (0) napsal 28.12.2020 v 21:07

Píšeš ze provedení je super. Ja koukám po kufrech od Bumot. Tyto mě zaujali - systém uchycení, líbí se mi i provedení a příslušenství. Nemáš asi porovnání mezi těmito dvěmi značkami.
A prosim info kde jsi objednávali.
Dekuji

Johny_R 28.12.2020 v 22:03

Ahoj, bohužel kufry Bumot z praxe neznám, nemohu je porovnat. Co jsem měl, tak jen Givi, Kappa a jejich nějaké napodobeniny.
Kdybys potřeboval nějaké info, či foto, můžu Ti to poslat.
Já jsem je objednával přímo od Jawy, jinak jsem koukal, že Loboo je dostupné u MR43 a snad i jinde.
Hezký den.

R_P (0) napsal 27.12.2020 v 11:01

Ahoj, hezké kufry. Můžu poprosit o víc info.
Děkuji Richard

Johny_R 27.12.2020 v 13:47

Ahoj a díky. Co by tě více a nebo konkrétně zajímalo?

• Ventily

Ahoj po dlouhé době všem a doufám, že zimní čas bude ubíhat rychle, ať můžeme své stroje zase rozjet po silnicích a vydat se do všechno koutů světa... dokud to ještě jde. A aby to lépe utíkalo a i lépe a spolehlivěji je

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.02.2024
    Uskutečněno: 14.02.2024
  • nový SW ECU Euro4 v2

Ahoj všem, tak konečně je motorka vybavena správnou verzí SW, která ji přísluší. Minulá verze fungovala, co se týče chodu motoru a reakce na plyn, velmi dobře, ale vzhledem k tomu že byla určena pro Euro5 a já mám Euro4

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.08.2023
    Uskutečněno: 17.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • Filtr paliva 2 - kdo šetří má... akorát nervy. :-P

Ahoj všem a přidávám další zkušenost a zároveň i varování. V minulém příspěvku jsem psal jak jsem úspěšně vyměnil na RVM svíčky a palivový filtr, který jsem vzhledem k nedostupnosti originálu a ceně zvolil doporučovaný

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.08.2023