Jawa RVM 500 (2020)

Vlastník Johny_R
Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

Vloženo: 07.10.2020, Uskutečněno: 07.10.2020, Zhlédnuto: 45x

Tento zápis nebude ani tak moc o technice, spíše o tom, kde se tento motocykl vyskytuje a pod jakým jménem tam jezdí.
Sám v tom mám trochu guláš, výrobcem je Tibet Motor...ale fabrika se snad jmenuje Colove, model i v techničáku je uveden jako KY500X, což odpovídá značení Colove, která tento motocykl sama nabízí jako Colove 500X. Do firmy Colove jsem už psal nějaký technický dotaz, odpověděli mě rychle, takže se k RVM hlásí - asi to fakt jezdí od nich. No, ale nechám stopování a uvádím tedy modely, které jsou identické, či podobné.

1) Colove 500X
2) RVM Tekken 500
3) RVM 500 by Jawa
4) Macbor Montana XR5
5) BRIXX Venturi 500
6) TAKASAKI TKR 500
7) Hunter Maverick 500 - Hunter Motorcycles Indonesia
8) Daytona Motors Maverick 500 - Řecko
9) Excelle 500X - jestli jsem to dobře pochopil, je to model pro jihovýchodní Asii
10) Voge 500DS - shodný motor, konstrukčně jiné
11) Motrac MG-500 - shodný motor, konstrukčně jiné

Více zatím nevím, pokud bych na nějakou značku ještě narazil, dopíšu ji.
Podle těchto názvů je možno dohledat hodně více či méně zajímavých recenzí. Co jsem zatím viděl a četl, jsou spíše pozitivní, což mě samozřejmě těší a také mohu čerpat informace z komentářů uživatelů.
4.1.2021
Na upozornění kolegy, dopisuji nějaké bližší informace a upřesnění.
Prodává se také ve Švýcarsku a to pod originál značkou Colove 500X ( Mosportgroup - Colove 500x ).
Z Číny mě také přišla odpověď na celkový počet vyrobených kusů - necelých 10 000ks ke konci roku 2020.

bledemon (126) napsal 30.11.2021 v 10:10

tak nově bude itálie: (od dovozce f.b.mondial)

Hostage (0) napsal 14.11.2020 v 07:10

Animals21 (47) napsal 08.10.2020 v 21:30

Nekdo musel bejt prvni. Osobne mi tam to “Jawa” spis vadi, nemam ti nostalgii byvalych majitelu techto stroju. Nicmene podle recenzi v zahranici to vypada na slusnou motorku. Tak at slouzi a keep us informed!!!

1 reakce

Johny_R
Johny_R 08.10.2020 v 22:30

Díky moc a Tobě také hodně spokojenosti. Ve mě by více hlodalo, kdyby to byla Jawa. Že to je RVM by Jawa si umím v sobě odůvodnit - kdo tu motorku v ČR prodává? No Jawa. Kdo dělá servis a další zajištění? Jawa. Tak ať tam ten dovětek by Jawa klidně mají. Díky RVM ji tady vůbec máme, samotná Jawa by se do prodeje podle mě nevrhla.

Johny_R (26) napsal 07.10.2020 v 19:16

Milane, je to skvělý sen, že Jawa distribuuje své stroje do světa a ve velkém. Kdyby tomu tak bylo, rozhodně bych chtěl aby to byla Jawa. A nebo dobře... "Něco by Jawa". Ale asi v našem životě to bude těžko uskutečnitelné. To bychom do toho museli jít všichni, naplno a ještě mít více štěstí než rozumu.
O tom není sporu, J650/J660 jsou unikátem.

Milan1963 (272) napsal 07.10.2020 v 14:30

Osm názvů téže motorky...napadlo mně opačně - kdyby Jawa svoji 650 / 660 "pronajala" jiným sedmi výrobcům. Jenže - to je neuskutečnitelné - a tím jsou 650 / 660 vzácnější.

• Ventily

Ahoj po dlouhé době všem a doufám, že zimní čas bude ubíhat rychle, ať můžeme své stroje zase rozjet po silnicích a vydat se do všechno koutů světa... dokud to ještě jde. A aby to lépe utíkalo a i lépe a spolehlivěji je

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.02.2024
    Uskutečněno: 14.02.2024
  • nový SW ECU Euro4 v2

Ahoj všem, tak konečně je motorka vybavena správnou verzí SW, která ji přísluší. Minulá verze fungovala, co se týče chodu motoru a reakce na plyn, velmi dobře, ale vzhledem k tomu že byla určena pro Euro5 a já mám Euro4

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.08.2023
    Uskutečněno: 17.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • Filtr paliva 2 - kdo šetří má... akorát nervy. :-P

Ahoj všem a přidávám další zkušenost a zároveň i varování. V minulém příspěvku jsem psal jak jsem úspěšně vyměnil na RVM svíčky a palivový filtr, který jsem vzhledem k nedostupnosti originálu a ceně zvolil doporučovaný

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.08.2023