Jawa RVM 500 (2020)

Vlastník Johny_R
Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

Vloženo: 03.10.2020, Uskutečněno: 03.10.2020, Stav tachometru: 1100 km, Zhlédnuto: 923x

Čeho se na téhle motorce bojím, je to že to není Jawa. Jawa, ta se dala vždycky lehce rozebrat. Ať to byl Pionýr, 250, 350, 650.. všechno to bylo pár drátů, šroubů, motorka byla rozložená za chvíli.
RVM 500 je moderní stroj, tzn. kvanta kabelů a dostat se ke svíčkám, ventilům, nebo kabeláži... to je na dlouhé rozebírání a je toho o dost více.
Co je ke cti RVM - vše, co jsem zkusil, že řešeno inteligentně. Demontáž kapotáže abych se dostal na zadní tlumič (jeho nastavení), ABS, elektroniku, nebo rozebral přední masku - stačí povolit jeden, nebo 5 šroubů, pak to je čep do gumové průchodky, tu povysunout a je to dole. I při sundané kapotáži je zpracování dobré... no koukněte na foto, mě se to líbí.
Sám jsem se zatím věnoval jak vyměnit olej, přes masivní šusplech se tam dá dostat 12. klíčem, olej teče pěkně dolů, nezasviní ho, olejový filtr je hned po ruce, vzduchový filtr půjde jako na Hondě stejně dobře, napnutí/povolení řetězu je v pohodě, jen tam chybí stupnice (ryska tam ale je), takže šuplera to jistí, pro doplnění a kontrolu chladící kapaliny to chci ohebné prsty a fantasii, nebo sundat pravý bok, víc zatím nevím.

rudirt (17) napsal 04.10.2020 v 09:05

Opravdu to vypadá dobře.
Taky mám někdy pocit, že dnešní projektanti aut a motorek někdy (téměř vždy)
nepamatují, že by se měla provádět údržba nebo oprava!!!
Oceňuji odvahu jít do něčeho takhle nového - držím palce!
Přeji mnoho spokojených km!

Destroyer (158) napsal 04.10.2020 v 09:01

na tejto motorke nemá byť čo zlé! skvelý ťah aj od Jawy. Honda by sa mala učiť od RWM

• Baterie RVM

Ahoj, byl na mě vznesen dotaz, jaká je v RVM baterie. A protože se to bude hodit v budoucnu i mě, až budu kupovat novou a třeba i někomu z kolegů, tak sem píši jaký model to je, respektive sem dám i její fotky. Parametr

Typ: Údržba
    Vloženo: 06.01.2021
    Uskutečněno: 06.01.2021
  • Novinky Colove

Ahoj, dnešní záznam bude jen krátký a bude se týkat informací, které jsem obdržel. Zásadní nejsou, spíše jen tak pro informaci. Nějaké jsem už někde zmiňoval, něco je nového. Výroba: 1) ke konci roku 2020, bylo vyro

Typ: Údržba
    Vloženo: 05.01.2021
    Uskutečněno: 05.01.2021
  • Konec sezóny 2020

Rok 2020 je nenávratně za námi a ať byl jaký byl, věřím že z něj přetrvají především ty hezké a příjemné vzpomínky. Já, abych měl těch hezkých vzpomínek co nejvíce a protože počasí zase tak moc zimní není, jsem se rozho

Vloženo: 01.01.2021
    Uskutečněno: 01.01.2021