BMW R 1200 GS Adventure (2015)

Vlastník Pítrsbull
Vloženo 2.10.2020
Aktualizováno 6.10.2020

...Já ji fakt nechtěl...
Přesněji...uvažoval jsem o ní před pár lety. Ale vzhledem k tomu, že je to motorka kterou potkáš kamkoli vyjedeš, tak jsem od ni upustil a šel jsem do něčeho méně známého, nevšedního.
Uběhlo pár let a jsem u ní ...

Motorka koupena od FIRMA:Frankie-moto (Velká Bystřice)

Triumph Tiger 1200 XC: ...
BMW K 1600 GTL: ...
Harley Davidson FLHTKL Ultra Limited Low: ...

První dojmy - To nemusím popisovat. Je potřeba si ji pujčit, vyzkoušet. Pak pochopíš, proč si každý druhý motorář koupí GSo Pohodlí, komfort, lehkost, ovladatelnost... Tohle si fakt zamiluješ

Motorku bych doporučil pro - Káždý si hledáme motorku podle svých potřeb a nebo jen zkrátka podle toho, co se nám líbí. A když nevíš co, tak si pořiď BMW GS protože ta tě nezklame .-)

Doplňky na motorce - Při pořízení měla najeto necelých 19 000km.
U prodejce jsem před převzetím nechal udělat servis, který se dělá ve 20 000km.
Chci motorku používat na zpevněný povrch, nechal jsem tedy přezout na nové Michelin Road 5 Trail

Zvýšení řidítek, bylo na motorce. To tam někdo dal pro mě. Když jsem si stoupl do stupaček, pecka. Jako doma. Naprosto dokonale vše ergonomicky nastaveno. To mě dostalo. Tohle si fakt užívám

Měl jsem možnost projet si BMW s různymi vychytávkami a doplňky. Mimo jiné i rozšíření chráničů rukou (blástrů) a tak jsem si je pořídil. Mám rád věci které mají smysl

Kufry od BMW. Koupil jsem použité také od Frankie moto za dobrou cenu. Líbí se mi rychlost a jednoduchost nasazení a sundání kufrů na motorku.

Praktický 4,1 litrový toolbox jsem dokoupil a můžu jen doporučit.Šoupne se tam poměrně dost potřebných věcí

Sundal jsem neoprenové chrániče heftů. Nevyhovovala mi šířka. Více mi sedí ty minihefty které BMW má. A vyhřívání je také o poznání rychlejší a účinější.

Určitě budu řešit větší přední plexi štít. Neříkám že tento je špatný. Jezdil jsem s větším a funguje lépe. Ale doporučuji nejdříve vyzkoušet. Vrchní hrana může u většího plexi být někomu na obtíž při výhledu.

Co půjde určitě pryč jsou přední stupačky. Nepříjemně se do nich chytá bota. Možná to vyřeším gumou. Nejsem se jistý jestli se na tento typ dá pořídit

Schránka na nádrži mě fascinuje Zajímavý nápad, nezajímavých rozměrů
Že by motorka pro kuřáky ??? Tam přesně pasuje krabička cigaret a zapalovač. Ale jinak ...

Moroka je dovoz z GB. Tak mi trochu vadí dvojí stupnice na ukazateli rychlosti.
Zvykl jsem si ...

Na motorce jsou přídavné světlomety. Při použití těchto přídavných světlometů a potkávacího světla je motorka velice dobře vidět a BMW je tímto specificky rozpoznatelné už na dálku.

Mám ji od srpna a pár tisícovek už jsme najeli, převážně vedvou. Což je uplně něco jiného než jezdit solo.
Vezmu to z druhé strany a nebudu Adventure vychvalovat, to si tu přečteš tisíc...milion pochvalných recenzí se kterými se stotožňuji. Začnu tím co mě nemile překvapilo a co třeba budu do budoucna i nějákým způsobem řešit.
Celková výška motorky - já mám 179cm (86kg) Při jízdě s batůžkem zvedám logicky podvozek. Stavitelný ESA je moc příjemná hračka .-) Pokud ho nezvedneš, tak si v plně naložené motorce škrtneš kolikrát o centrál a to dost nepříjemně a není problém si v zatáčce škrtnout i stupačkou. Takže ESA prostě zvedáš a při mé výšce mám trochu problém se stabilitou na místě. Snížené sedlo bude doufám řešení.
Za chvili vychytáš optimalní nastavení a užíváš příjemného pohodlí a houpačky při nerovnostech. Podvozek funguje. Mooc příjemné.
Převodovka - od jedničky do čtyřky mě to někdy připadá, že si říká o to - Nějak to tam kopni a vůbec mě nešetři a zaber trochu. Zato pět šest, krása. Lehce , sametově. Škoda že tak nejdou všechny stupně.
Brzdy - když mají zastavit něco kolem 450kg tak to nebude nikdy žádné top brždění. Zadní brzda se mi na můj vkus trochu více pod pedálem potápí, ale nástup není tak špatný.Celkově tě ale mile překvapí, že motorka nejde tak na předek a má tendenci celá se hezky přitáhnout k silnici. Stavitelný pedál zadní brzdy je jednoduché fungující řešení

Co mile překapí je průjezd zatáčkou, kdy uděláš přesně to co by jsi neměl, projedeš zatáčku bez plynu a nebo musíš nečekaně přibrzdit, tak motorka nemá tendenci se rovnat a táhnout tě ven ,ale pokouší se držet ve stopě a pomáhá ti nedostat se do většího průseru. Tohle je fakt příjemný.
Fatální chyby za tebe ale nevyřeší. To opravdu nečekej

Spolujezdec- má poměrně dost místa.
Trošku ,,namáhvejší,, nastupování vzhledem k vyšší motorce.
Málo místa na ruce. Když se drží za zadní madla tak si trochu přisedává ruce. Kupř. Varadero má madla mnohem pohodlnější a praktičtější.

Spotřeba se ve dvou pohybuje kolem 5,4l - 5,5l

GS 1200 Adventure je teď pro mě naprosto ideální volba.
Chtěl jsem motorku pro dva. Chtěl jsem zůstat u cestovního endura. Chtěl jsem pohodlí. Tak jsem si ho pořídil

Dan66
Dan66 napsal 05.10.20 v 20:19 10b.

Díky za zajímavou recenzi. Mám tachometr v km/h a stejně se nejvíc dívám na rychlost dle navigace. Zajímalo by mě, co je to za červené kabílky pod zobákem?
Kde jsi pořídil zvýšení blástrů?
Přeji hodně krásných kilometrů na úžasném motocyklu a dávám 10 b.

Tdicko
Tdicko napsal 05.10.20 v 07:43 10b.

Ahoj... na stupacky sa daju kupit gumy, ale daju sa aj zohnat original stupacky s gumou od BMW motorrad..

Co sa tyka zadnej brzdy... pozor, ale ma tendenciu sa zavzdusnovat. A to celkom casto. Ja zadnu brzdu samostatne ani nepouzivam, kedze mame dualne brzdy. A este posledne, vsimol som si, ze mas iny kluc k motorke a iny ku kufrom. Da sa to prehodit, vid youtube. Zelam vela pohodovych kilometrov.

pbudik
pbudik napsal 03.10.20 v 16:45

Dobře vybráno a hezky napsáno .At Ti dělá radost.

Sete
Sete napsal 03.10.20 v 15:37 10b.

Pěkná motorka, pěkně napsáno

fotopetrnovy
fotopetrnovy napsal 03.10.20 v 06:53 10b.

Máš to pěkně napsaný. Přesně jak říkáš. Jedeš si krajinou. Nikde nikdo a najednou za tebou se objeví tři bílá světla. Tahle motorka je snad všude ?.