Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník swatcz
Vloženo 1.10.2020
Aktualizováno 2.10.2020

Je to prostě krasavice :) sice se čekalo dlouho, ale je tu !!! Teď už jen zbývá najet prvních 200 tis km.

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno (Brno-Bohunice)

První dojmy - Ve skrze pozitivní. Překvapil mě hladký kultivovaný chod motoru, s dostatečným výkonem pro jízdu v terénu.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo si chce zajet i do terénu, nebo na transeurotrail.

Doplňky na motorce - Zvýšení Plexi, vzpěra hrazdy, barkbusters kryty páček, heed bunker padáky, kryt světla powerbronze, nosič brašen Kappa, brašny touratech click.

Vše vlastně začalo kdysi dávno, když jsem si pořídil svoje první cestovní enduro a tím nemohlo být nic jiného než Honda Varadero. No a časem jsem se propracoval přes BMW r1200gsa k prvnímu terénnímu stroji a to BMW f800gs, na kterém jsem najel asi 60tiskm. Na jaře 2018 jsem si dovezl z Německa Hondu crf 1000 Africa Twin a s tou jsem poté najel skoro 40 tis. Km.
Loni jsem měl možnost v Beskydech na Tenere Days otestovat novou Tenerku a bylo v podstatě rozhodnuto. Zbývalo už jen čekat do srpna 2020 až se naskladní ta nejhezčí white-red .
Při koupi jsem se hned objednal na první servis, za 5 dnů najel 1000km a za další 2 dny jsme již vyráželi na první Tenere covid19 trip do Francouzského a Italského pohoří známého jako westalpen . Zde jsme si dosytosti užívali terén a krásy přírody.
Když tak přemýšlím co všechno je na Tenere 700 špatné, napadá mě jen zvuk motoru :) a ten po delší době už stejně nevnímám. Ale ten motor, to je pecka !!! Dají se jezdit krásné technické pasáže, nic necuká, vracečky v terénu na dvojku, motor to krásně pobere. Podvozek je pro moji jízdu dostatečným, ale dozadu dám tvrdší pružinu časem. I když má menší zdvihy jak AT, krásně žehlí nerovnosti.
Ergonomie ovládání, jízdy v sedě a ve stupačkách je dobrá. Plexi stačí a na dálniční přesuny mám mechanismus zvýšení od kamaráda Jardy.
Jestli někdo plánujete TET bike, berte novou Tenerku.

Kacafirek
Kacafirek napsal 05.10.20 v 19:48 10b.

Krásná Tenerka, pěkně napsáno !

Vlnič
Vlnič napsal 02.10.20 v 08:03 10b.

Krásná motorka, krásné fotky. Měl jsem půjčenou a chci ji taky, jen potřebuju zpeněžit současné 800 GS a jdu zaplatit zálohu

31081
31081 napsal 02.10.20 v 07:46 10b.

Petr_TA
Petr_TA napsal 02.10.20 v 07:32 10b.

Dobrá volba
Je to paráda když víš přesně co chceš

MaloPes
MaloPes napsal 02.10.20 v 06:42 10b.

Ať slouží, oslovil mne tvůj krásný komentář: "Teď už jen zbývá najet prvních 200 tis km." Kolama dolů a spoustu srandy...