BMW F 800 GS (2008)

Vlastník MarillCZ
Vloženo 1.10.2020
Aktualizováno 5.10.2020

Moje první cestovní enduro, třetí motorka celkově. Žlutá kráska, která mi dokáže vyčarovat úsměv na tváři.

První dojmy - I na mou výšku 185 cm je dost vysoká. Nádrž pod sedlem výrazně napomáhá nižšímu těžišti a tak motorka působí lehčí a obratnější. Mírně ucukaná odezva na plyn (nejspíše způsobeno převodem "do rychla"). Věc kterou budu určitě měnit je sedlo. Od předchozího majitele tam je sedlo firmy Sargent a je pro mě značně nepohodlné. Po 70km mě z něj neskutečně bolí zadek.

Motorku bych doporučil pro - Slovo cestovní enduro vypovídá samo o sobě. Zatím jsem toho v terénu moc nenajel, ale na cestování je to perfektní stroj.

Doplňky na motorce - Padací rám, laděný výfuk Arrow, hyperpro pružiny, sedlo Sargent, cestovní plexi, stavitelný deflektor na plexi, originální nosiče bočních kufrů, Big Husky hliníkové boční kufry, vlastnoručně vyrobený nosič na topcase, givi topcase.

S motorkou už mám najeto více než 6000 km z 99% po silnici. Po těchto kilometrech jsem přišel na pár věcí, které se mi nelíbí, nebo bych je chtěl jinak. Dokupované sedlo Sargent je naprosto k ničemu. Z nepochopitelného důvodu není v rovině s motorkou, ale mírně padá směrem k přední vidlici. Posez na takto nakloněném sedle je tak značně nepohodlný. Výplň sedla je taky nic moc, po 70 km už značně cítím bolest zadku, a je potřeba udělat krátkou zotavovací pauzičku. Další věcí na kterou jsem přišel je docela dost ostrá přední brzda. Chce to trošku cviku a citu při brzdění. Poslední věcí je ucukaný plyn, nejspíše způsobený převodováním motorky "do rychla"

Lannius
Lannius napsal 01.10.20 v 21:47 10b.

Nechej si aktualizovat soft ŘJ, myslím, že na to cukání byla svolávačka. Popř. si seřiď lanko plynu na min. vůli.