Triumph Adventurer (2000)

Vlastník orspet
Vloženo 1.10.2020
Aktualizováno 9.10.2020

Důstojná klasika pro pohodovou jízdu

Motorka koupena od neregistrovaný (Liberec)

První dojmy - Sympatie vzbuzující vzhled klasické motorky, solidnost konstrukce i dílenského zpracování, perfektní stav laku a chromu vzhledem k roku výroby. Trochu horší manipulace ( váha a malý rejd), po vyjetí pohoda, kromě otáčení.

Motorku bych doporučil pro - Pro ctitele klasiky a pohodáře. Vyhovuje i drobnějším postavám

Doplňky na motorce - Malé plexi.

Na stará kolena (po čtyřiceti letech) jsem se rozhodl znovu zařadit mezi motorkáře. Pořídil jsem si k mé postavě vhodnou Yamahu XJ 6 Diversion, a začal užívat pohodovou jízdu, bohužel neustále provázenou výzvami k závodění. Motorkáři rychle pochopí, že nenarazili na soupeře, horší jsou automobiloví závodníci, kteří vám radostně čistí vzorek zadní pneumatiky nárazníkem. Rozhodl jsem se přejít na stylově čitelnější stroj, a do oka mi padl Triumph. Ta čitelnost funguje, ovšem z pudu sebezáchovy jsem taky začal jezdit rychleji.
Adventurer, vzhledem k solidní "kovovosti", není příliš těžký (pro mou váhovou a věkovou kategorii trochu ano), je příjemně nízký a umožnuje posed pro pohodáře. Jízda je předurčena jeho mírně americkou stavbou, má sice stupačky tam, kde je klasická motorka má mít (choppristé snad prominou) a vidle jen mírně podraženější, ale otočení na úzké cestě v pohodě přece jen není. V pohodě je jízda. Motor s příjemným zvukem je pružný tak, že podřazujete proto, že chcete, ne, že musíte, a taky umí zaburácet a ukázat sílu. Adventurer je pohodlný, ale stabilní a jistý i na horší cestě, a jízda v zatáčkách i vracečkách, to je požitek. Není moc těch, které v provozu brzdíme, a když, tak uhneme.

pohy1982
pohy1982 napsal 14.11.22 v 12:01

krásný stroj
Mohu se zeptat, kde shánět náhradní díly?děkuji

rade35
rade35 napsal 08.10.20 v 10:44 10b.

Pohodový stroj do nepohody nádhera

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 02.10.20 v 19:38 10b.

Dobrá klasika! Šťastné cesty!

Milan1963
Milan1963 napsal 01.10.20 v 18:06 10b.

Krasavec, at' ti i dál dělá radost.