Yamaha MT-10 (2019)

Vlastník Eros3
Vloženo 1.10.2020
Aktualizováno 26.11.2020

Super moto na blbnutí a několikadenní cestování.

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno (Brno-Bohunice)

Yamaha MT-09: Moc malá na mě.

První dojmy - Prvních 10 min strach, po 30 min úsměv od ucha k uchu, po hodině přemýšlím o koupi, druhý den mám jasno. :) Je to pěkná motorka která hned zaujme originálním vzhledem a který není vidět na každé benzínce jak u Afriky Twin či Z900.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě! :) No a pak pro ty co chtějí blbnout po silnici a trochu cestovat párkrát do roka někam za pěknými zatáčkami a párkrát zajet na okruh pilovat techniku.

Doplňky na motorce - Boční kufry, Tank bag, Plexy lízátka, komf. sedlo, padáky rutan (sport), kryty radiátorů, rolny, kryty motoru GB racing, tank pady onedesing.

Perfektní podvozek a tuhost celé motorky dávají motorce vynikající stabilitu a pocit jistoty (oproti např. MT-09 Tracer). Po nastavení podvozku na mou váhu (továrně nastavená na 75 kilového jezdce) dostane motorka nový rozměr takže za mě sebelepší motorka bez nastavení podvozku neukáže co v ní je. Motor je skvělý a má pro mě ideální náběh výkonu ve 3 vlnách (1.pohoda, 2.super, 3.no to mě poser). Pohodlí pro cestování je bez problému pokud neplánujete jet do Itálie po dálnici bez dokoupeného cestovního plexy. Jinak nádrž bez problému určuje kdy se bude zastavovat na odpočinek a protáhnutí nohou.
Co by mohlo být lepší...? No asi světla v noci jsou v porovnání s Tracerem 900 nic moc na to že jsou také LEDky. Údržba řetězu je trochu těžší protože mezi tlustou kyvku a řetězem není moc místa tak je mazáni řetězu nepohodlné.

Jinak za mě Best moto. :)

Hříbek
Hříbek napsal 26.11.20 v 16:57 10b.

Pěkná bestie

Paulano
Paulano napsal 01.10.20 v 17:28 10b.

Pěkná divočina

dekel
dekel napsal 01.10.20 v 10:35 10b.

Parádna mašina