KTM 790 Adventure R (2020)

Vlastník Casari
Vloženo 28.9.2020
Aktualizováno 5.10.2020

Oranžové peklo na kolečkách... :)

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky) - Maximální spokojenost, chlapi udělali kafe, vše připravili a vysvětlili. :) Pomohli mi i nastavit navigaci a pak hurá 400km domů :)

První dojmy - Přesedlal jsem z BMW GS, to byl stroj kde když člověk šáhl po plynu ozvalo se něco jako, jistě pane, akceleruji, přejete si presso nebo lungo? Kdežto první dojek z KTM byl něco jako drž se vole nebo ti urvu ruce. :D Ano, ta legendární hravost KTM je skutečně pravdivá. Od prvních km jsem věděl že tohle mě bude bavit. Tahle motorka Vás nutí točit, a člověk z toho přitom nemá pocit že ji ubližuje.

Jak už jsem psal v prvních dojmech. Motorka je to neskutečně hravá. Ráda se nechá vytáčet bez toho aniž by jste meli pocit že ji trápíte. Výkonu má nadmíru a do zatáček se skládá jedná báseň. To moje bývalé BMW F800gs jsem musel vyloženě přemlouvat, a pak jej z těch náklonů zase silou tahat zpět. Tady se nic takového neděje. Motorka padá, ale i se zvedá z náklonů úplně sama, drží přesnou stopu, a vykouzlí Vám rohlík na puse. Najeto mám zatím jen 400km po asfaltu takže se to velmi špatně soudí, ale těch prvních 400km mě bavilo, a neměl jsem potřebu přestat. Nebýt pokročilé hodiny, ještě bych se někde projel. :) Musím uznat že na to že jsem ujel jeden zátah 400km za cca 6 hodin jízdy s pouze dvěma zastávkami na párek a benzín, mě vůbec nebolela prdel. a přitom sedlo působí tvrdší, je ale úzce a příjemně tvarované (Standardní sedlo) Jsem špičkový jezdec, z motorky moc nedosáhnu takže stojím na špičkách, ale není problém stát na jedné noze, motorka je opravdu "lehounká" nebo se tak alespoň tváří. Při otáčení na malém prostoru jsem si občas musel šlápnout ale díky tvaru sedla to nebyl vubec problém. Člověk krásně dopadne i když má druhou nohu stále na stupačce, takže větší výška motorky není hendikep. Z báwa jsem dopadl lépe ale došlápnutí bylo pocitově horší, člověk musel použít více síly a více se na mašině pohybovat. Tady to jde tak nějak samo. Uvidíme v terénu. Není toho moc ale to je zatím vše co si troufnu po 400km hodnotit. Berte to spíš jako první dojmy. až naskáču něco více, dám zase report. :)

SJ90
SJ90 napsal 05.10.20 v 22:03 10b.

Jo tato mašina stojí za plných 10. Těším se na další recenzi a dojmy.

Vo1c3k
Vo1c3k napsal 02.10.20 v 13:08 10b.

Gratuluju k dobré volbě !

Brukev
Brukev napsal 29.09.20 v 17:43 10b.

Tenhle strojek se mi mooc líbí ... na živo působí mnohem agresivněji než z fotek ... povedena masina

Casari
Casari napsal 29.09.20 v 11:57

Dikes

vencysta
vencysta napsal 29.09.20 v 11:40 10b.

Super mašina