Honda VFR 1200F (2015)

Vlastník JiřikSP1
Vloženo 25.9.2020
Aktualizováno 7.3.2023

Jedinečná a vyjímečná, někomu se libí někomu ne, motor se zátahem lokomotivy, kterej tě vystřelí na měsíc.

První dojmy - Okamžitě padnoucí do ruky, jako každá Honda, váha podle mě není tak hrozná jak se uvádí a při jízdě o tom člověk neví, diskutované umístění ovládání blinkrů je v pohodě a pohodlnější.

Doplňky na motorce - Orig. Topcase, orig. boční kufry, blatníček zadního kola, orig. cestovní nástavec na plexi, orig. tankvak, výfuk DAM, navigace TomTom 550

Moje zatíženost na Hondu je chronická a vidlicový motory miluju takže vzhledem k minulým strojům byl výběr jasný. Motorka opravdu není fotogenická, ve skutečnosti je krásná. Je to kombinace cestovní, ale pořád ještě se sportovní motorky, dokážete si s ní zajezdit na kolínko a druhý den nastrojit kufry, tankvak, příd. plexi a vyrazit do světa. VFR má radši dlouhé rychlé zatáčky kde se cítí jak ryba ve vodě, výkon a točivý moment je obrovský, ale tak nějak hezky klidně davkovaný. Kardan je dokonalost sama, žádné čištění a mazaní řetězu, což člověk ocení hlavně při cestování.
Model 2015 už má v barvě i podsedlové plasty a ten zadek je prostě líbivější, je zde kontrola trakce, lepší palubní počítač, vylepšené sedlo, jiný software, atd.
Celkové zpracování je zatím asi nejlepší ze všech Hond co jsem měl, a tahle je první motorka u které mě zatím nenapadlo "pokukovat po jiné" za mě je dokonalá a krásná.

NiLu
NiLu napsal 03.10.20 v 19:58 10b.

Moc pěkná Honda, je vidět, že je v dobrých rukou. Přeji jen šťastné km v sedle a kolama vždy dolů.

wi_tack
wi_tack napsal 26.09.20 v 20:28 10b.

Parádní, ať ti dobře slouží ke tvé spokojenosti Já sedlám její setřičku ve verzi X (Crosstourer) a jsem na tom jako ty - první motorka, kdy po třech sezónách nemám choutky na jinou a baví mě čím dál víc

DejvGSR
DejvGSR napsal 25.09.20 v 06:59 10b.

Měl jsem ji, bohužel jsem ji letos v srpnu prodal. Neuvěřitelný stroj, v přímém srovnání se spoustu jinech strojů tahle holka vítězila především skvělým motorem, perfektním zpracováním, sportovním naturelem, schopností cestovat a perfektní funkcí kufrů. Řekl bych dokonalost sama. No zatoužil jsem zas po něčem jiném, cestovní enduro, nebo lehký a výkonný naháč. Ale tahle HONDA ve mě zanechala ten nejlepší dojem. Už jsem pokukoval v Německu po jetých...