Jawa 50/20 Pionýr (1964)

Vlastník elvis78
Vloženo 24.9.2020
Aktualizováno 24.2.2021

Fichtla jsem koupil jako majitel řidičáku B, skvělý stroj

Motorka koupena od Míly P. - je to kámoš a fichtl byl po nějakém dědovi

První dojmy - Jede to jako ďábel ale pozor na kondík. ten zlobí a pak to nejede Od fichtla nemůžu najít TP, takže přesný data teď nedávám.Ale pojistku platim furt

fichtla jsem s nadšením a bez váhání koupil za 5000 a jezdil na výlety tehdy ještě s přítelkyní, která si mě pak vzala. Fichlovi docházel dech kůli kodníku,. pak jsem jej vyměnil a jezdil dál jako rebel. Jednou mi u Kamenice cestou od Davle uteklo zadní kolo, tak jsem jej nahulil sprejem, dojel jsem až do Nymburka a 50m před barákem řacha, kolo bouchlo. Nicméně opraveno a jezdilo se dál. Asi 2x mě vytáhl s fichtlem Miloš, ale zrovna mi to nejelo a jeho Virago 535 se chudinka hřálo...pak jsem jel zase jednou za Milošem a tak jsem na fichtlovi nastydnul že jsem nějako na něj zanevřel.Na toho fichtla
pod garáží mi Fichlta vochcával německej ovčák, náš ex Rex, takže ráfky a vejfuck jsou pěkně rezatý. Taky jsem zjistil že mám asi 12 let v nádrži půlku starýho benzinu. A taky mám zarezlej píst.
Jinak mám vše krom zadní zástěrky. I tu odrazku na zástěrku mám.

elvis78
elvis78 napsal 25.09.20 v 19:38

jééé díky za ohlasy . Dneska jsem shodou náhod potkal jeho bývalého majitele

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 24.09.20 v 23:03 10b.

Docela ti fichtla závidím,dnes bych ho jako retro bral taky.Ja měl po strejdovi 05 pincka a pak jsem si koupil Mustanga ,ale to jsem vice opravoval než jezdil Jo a taky jsem jednou píchnul asi 25 km od domova ,naštěstí jsem měl nářadí tak jsem kolo sundal ,duši zahodil a na poli byla sláma tak jsem kolo nacpal slámou a dal ho na Mustanga a domu jsem taky dojel.

Milanek13
Milanek13 napsal 24.09.20 v 16:28 10b.

Na tom snad začínal za našich mladých let každý

Piki
Piki napsal 24.09.20 v 15:19 8b.

Paráda

DejvGSR
DejvGSR napsal 24.09.20 v 13:44 10b.

Je boží, jako 13-ti letý kluk jsem na něm začínal, nejprve přesun ze stodoly, oživení a pak lítání po lesích.