Jawa 50/21 Pionýr (1973)

Vlastník damic
Vloženo 23.9.2020
Aktualizováno 16.5.2021

krásná uloženka, stál ve sklepě X roků dědictví co nějaký známý nechtěl. dokonce je to vývozní typ, zřejmě francie :)
Jednou bych z něj chtěl veterána, patinovku.

První dojmy - po nevim kolikati letech ve sklepě jsem je n vyměnil svíčku, filtrbox, nalél benzín a jede, no ale nějak divně, tak se na to podívám seřídím zápalko, karbec, problém přetrvává (cukalo to a jelo divně jak se tomu zrovna chtělo). tak zdělám válec, tam 2 kroužky ze trech z toho jeden prasklý, v pístu ríha, tož jsem vyměnil píst a kroužky a jede, jenže na mě ješťě čeká lanko plynu je asi roztřepené, když jsem na tom poprvé jel po výměně pístu tak mě kámoši roztláčeli po humně a jak to chytlo tak jsem přidal plyn tak do 3/4 pak jsem ho pustil, no a ono si to jede vesele dál.. a tak jsem skoro zbořil branku :D

No, moc jsem na tom nenajel, (možná tak 4 jízdy) přesto už má za sebou 2 pády
( samozřejmě odstrojený bez plechů atd abych neničil veterána po poli) bohužel blato je sviňa a ty vyježděné pouzdra vidlice tomu nepomohly, naštěstí motorka bez úhony.

Milos1
Milos1 napsal 06.06.21 v 10:18 10b.

Dost ti fandím. Dneska není moc mladých kluků, kteří mají zajem něco starého opravit a zprovoznit a ještě to zachovat jako veterána. Je to škoda, protože spousta těch starých nádherných strojů končí v kovošrotu. Tak se tomu věnuj přeju ti úspěch. Já dělám staré mopedy. napsal jsem o tom knížku: https://www.databaz...ace-s-usmevem-428784
Na podzim by mi měla vyjít další knížka, tentokrát o Babettách.

Targus
Targus napsal 30.09.20 v 16:31 10b.

Tak to je parádní kousek. Žádná bastlírna, pěkný, moc pěkný.

duffmar
duffmar napsal 28.09.20 v 21:44 10b.

Zázrak . Přeji ti, aby pokračoval...já takové štěstí nikdy neměl. Ať se daří

Bladerunner
Bladerunner napsal 28.09.20 v 21:33 10b.

Pěkná uloženka

Milan1963
Milan1963 napsal 24.09.20 v 19:04 10b.