Yamaha XJ 900 (2000)

Vlastník rybbar
Vloženo 21.9.2020
Aktualizováno 10.10.2020

Návrat k Diversionu, tentokrát 900 S

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

Honda CB 750: Velkej Diversion má kardan..
Yamaha TRX 850: Nebyla k sehnání žádná vhodná

První dojmy - Je to velka pohodlná cestovní motorka s krásným vzduchem chlazeným motorem.

Motorku bych doporučil pro - Na cestování a pohodlná jízda ve dvou.

Doplňky na motorce - 2x boční kufr

Je to krásná poctivá motorka co má už nějakej ten rok. Ovšem v takovém stavu jak je tato, jich k sehnání moc není. Origo stav, nájezd cca 26000 km, po prvním majiteli aus Deutschland, krásná tmavá zelená metalíza, minimální opotřebení, bez koroze. Neodolal jsem.

Kdysi jsem měl XJ 600 Diversion, XJ 900 je o hodně větší a propracovanější motorka. Pro srovnání přikládám fotku šestistovky a devítistovky, kterou jsem si vypůjčil z galerie od jednoho kolegy XJéčkaře.

Motorka je pocitově těžká, působí robustním dojmem. Při rozumné plynulé jízdě se chová klidně.

Při podzimních projížďkách ( už mám cca 600 Km ) se s novou motkou trochu očucháme a sžijeme.

No a v období mezi podzimem a jarem (v minulém století to byla zima a padal sníh), ji doprovodím k motolékaři na preventivní prohlídku. Nechám ji nazout nové boty, asi Pirelli, starší dáma má mít pěkně boty ne? Nechám ji vyměnit olej a oilfilter, vzduchovy filtr, brzdovou kapalinu, olej ve vidlici, nechám zkontrolovat seřízení ventilů, vyčistit a seřídit karburátory. Na jaro bude v 1A kondici.
Na dámě v letech, která je v dobré kondici a je pečlivě udržovaná, je prý skvělé svezení... ???

stuw
stuw napsal 04.04.23 v 20:17 10b.

Paráda mám tu samou , jenom červenou.A gumy doporučuju Pirelli Angel II.

Fanda.xj9
Fanda.xj9 napsal 10.10.20 v 17:59

No super motorka , měl jsem ji 2x po sobě 1996 a pak 1998 a z odstupem času mohu říct že to bylo to nej co jsem sedlal. Bezúdržbová a moc jich dnes nejezdí. Ať slouží !!!
Fanda

gremmi
gremmi napsal 28.09.20 v 12:44 10b.

Luxusní kousek měl jsem a je to poctiva motorka

tomcruise77
tomcruise77 napsal 28.09.20 v 10:23 10b.

mazel.

Matool
Matool napsal 24.09.20 v 21:21 10b.

Krásná poctivá motorka kterou jen tak neutaháš at ti dělá radost