Honda NTV 650 Deauville (2006)

Vlastník jjjop
Vloženo 20.9.2020
Aktualizováno 12.10.2020

Chtěl jsem motorku co je pohodlná, s minimální údržbou, co mě nezklame na cestách a odveze tam kam chci.

Honda ST 1100 Pan European: Je těžší a nehodí se pro mně na každodenní dojíždění do práce.

První dojmy - Tak na tuto motorku jsem přesedlal z Hondy Pcx 125. Z počátku jsem se jí bál hlavně její 2x větší hmotnosti proti skůtru , je to znát hlavně při pomalém popojiždění v kolonách a při parkování na nerovném povrchu. Ale po pár seznamovacích kilometrech jsem spokojen a jsem rád i za vysoké turistické plexi. Myslím že jsi budeme spolu rozumět.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná pro klidné cestovatele, dojíždění do práce, moto výlety nejen okolo komína , ale i ve dvou dále .

Doplňky na motorce - Vyšší turistické plexi - mohu jen doporučit. Kufr kappa na dvě přilby.

Motorku jsem si vybral jako náhradu za mé Pcx. Hledal jsem něco co by se hodilo na pohodlné cestování pro dva na více než 300 km (pcx není špatné ale po 200 km už člověk neví jak sedět ).
Také jsem bral v potaz recenze uživatelů a známých, kteří mají tento typ motoru. Takže celkem ucházející výkon, minimální údržba a hlavně spolehlivost - dle recenzí -.
Tak motorkou mám zatím jen týden a najeto jen cca 1000 km , ale sedla mi i přes svojí vyšší hmotnost přesně tak jak jsem si to představoval. Je dobře ovladatelná není záludná a promine i menší chyby. Co se týče pohodlí je to to co jsem chtěl. Dobře chrání proti větru ( v dešti jsem ještě nejel) . Zatím na jeden zátah ujeto neco přes 200 km a pozadí nebolí ) , takže budem pomalu navyšovat...
Spotřeba po třech tankováních plná plná přibližně stejným způsobem 4,2-4,3 l/ 100 km. Nešetřím jezdím... předešlý majitel tvrdil že jezdil za 3,7 - 3,9l . Ale ještě nemám vyzkoušené dálniční přesuny. Předjíždění s ní není problém i když je těžší a výkonově není na špici , a to díky dobře nastavené převodovce a níže postavenému kroutícímu momentu - aspoň dle mého názoru.

Zápory motorky co jsem zatím za těch pár km zjistil je horší ovladatelnost při malých rychlostech v koloně a na horších površích a asi bych s ní moc nejezdil na nezpevněné cesty přece to jen není enduro nebo kros. Na dálnici při 130 točí cca 5500 ot. Při přeřazování byl problém s kardanem docházelo k cukání při přidání či ubrání plynu ... na radu známeho vyměněn hypoidní olej - Motul 80w90 hypoid. Olej vyměnen přesně podle manuálu po závit kontrolního šroubu ... a je po cukání obrovská změna

Další poznatky a dojmy dodám po více km.

Tak po najeti cca 2000km konečně jizda za deště a velmi příjemne překvapeni ... zůstal jsem v suchu až na špičky bot a vršek přilby? . Jinak mam cestovni plexi které zvyšuje komfort jizdy i za zmíněného deště. Co se týče spotřeby tak jsem se snažil trošku tlačit na ,,pilu,, a zatím nejvyšší byla 4,7 jinak se pohybuji mezi 4.2-4,4 l.
Motorka dostala nove obutí ,, michelin pilot road 2 ,, a pro jistotu novou baterku ( stara mi klekla a startování za deště přes kabely ? žáden med?)magnezi marelli , po výměně baterie motorka pŕi startech výrazně ožila ...a stačí pohled na tlačítko starteru a už startuje ?.
Při jízdě ve dvou už je znát výkonový deficit, ale neni to nic hrozného, při jízdě sólo výkon bohaťě stačí(nejsem žádný střelec spíše pohodář) a i na předjíždění to je ok stačí jen trošku podřadit a zabloudit k červenému poli?.
Jediné negativum co jsem zatím zjistil jsou mírné vibrace do řidítek od motoru v nízkých otačkách .. pod 3000 ot. Tak zatím tak...

Mitchi
Mitchi napsal 14.10.20 v 21:10

Ideální motka pro vstup mezi cestovatele. 3 roky jsme s ní pojezdili všechno so šlo. Nakonec pro ježdění ve dvou jsme vybrali větší kubatůru, ale do dnes rádi vzpomínáme. Užívej a kolama dolů

Michal

Myschan
Myschan napsal 21.09.20 v 14:15 10b.

Nízké těžiště, pohodová jízda, spolehlivost a kardan jako bonus

Guga
Guga napsal 21.09.20 v 08:21 10b.

Výborná volba

OldCrow
OldCrow napsal 20.09.20 v 19:09 10b.

Tak hlavně kolama dolů a hodně bezproblémových kilometrů.

wi_tack
wi_tack napsal 20.09.20 v 17:37 10b.

Ať ti dobře slouží Myslím, že Deauvillka je cesťák, který ve své třídě nemá konkurenci Komu stačí 5-ti rychlostní převodovka a vyhovuje klidnější styl jízdy, tak za ty peníze, podle mě, výborná volba. Já jezdil několik sezón NT700V Deauville a byl jsem moc spokojený. Teď na ní už druhou sezónu (za minulou sezónu cca 9 tis km) jezdí manželka, zvyká si stále na její váhu, jinak je s ní na cestování taky moc spokojená. Přeji ti vždy šťastné návraty a dávám za 10