Triumph Speed Triple R (2017)

Vlastník Frankie
Vloženo 20.9.2020
Aktualizováno 20.4.2024

Vloženo: 21.11.2020, Uskutečněno: 18.11.2020, Zhlédnuto: 43x

Hlavně že jsem psal, že žádný tuning Speeda nebude.

To si tak jednou brouzdám po internetu, hledaje cosi na KLX250, když vtom uvidím plexi Puig za skoro poloviční cenu. Nové samozřejmě. Asi nějaká akce nebo co.

Že bych ho zkusil ? Za ty peníze ho prodám vždycky Nebo ho prostě jen můžu dát při prodeji k motorce, jako jsem dostal stojan pod kyvku...

Tak jsem ho objednal. Kouřové plexi Puig. Vzhledově to Speedovi asi moc nepřidá, ale když by fungovalo alespoň tak uspokojivě jako na Raptoru, nezlobil bych se.

Montáž byla jednoduchá. Stačilo jen povolit pár šroubů, sundat stávající malý plexík a nasadit tento. Dle návodu hračka.

Nevypadá to úplně špatně a to jak z pohledu zboku, zepředu i z místa řidiče. Jasně, že Speed už není takový drsoň, ale jako cesťák také zatím ještě nevypadá

Jak to funguje ? Myslel jsem, že zkouška bude až na jaře, ale stačilo si počkat pár dní, teploměr se vyšplhal někam k desítce a bylo slunečno. Lepší počasí už nelze od listopadu čekat, jde se na to !

Je to hlučné. Po rozjezdu slyším hučení v helmě, ale vzhledem k tomu, že jsem stejně zvyklý používat špunty do uší, to až tak nevadí.
V nižších rychlostech, řekněme cca do stovky, je opravdu proud vzduchu o něco příjemnější.
Ve vyšších, takže cca do 150ti proud vzduchu zesiluje, ale stále se dá jet, aniž bych se musel nějak extra moc krčit.
No a od 150ti výš už si musím na tu nádrž lehnout. Není to takový boj jako dříve, to ne. Krátkodobě se to dá snést. Ale na delší jízdu to není. Zasním se při vzpomínce na Ducati a to pohodlíčko při jízdě dvoustovkou. Ale to byla kapota a tohle je naháč. Tak prostě budu jezdit pomaleji, no. Jo a taky Ducati v tomhle počasí krásně hřála na nohy, zatímco tady mám pocit, že mi je někdo polévá studenou vodou

Resumé ?
Je to rozhodně lepší než dřív, ten posun tam je. Horní hrana plexi žene proud vzduchu přímo na spodek helmy, takže to není žádný ideál a člověka to stejně nutí se přikrčit. Ale zase opravdu funkční plexi by muselo být dvojnásobné a vypadalo by to opravdu strašně. Takhle je to celkem rozumný kompromis. Není to průvan jako na naháči ani pohodlíčko cesťáku.

major.z (0) napsal 29.11.2020 v 16:31

Paráda

Kasinak (7) napsal 22.11.2020 v 13:54

Zdar Frankie, hele, za mě to vypadá cajk...

Milan1963 (272) napsal 22.11.2020 v 11:02

Motorce sedne !

• Krušnohorský výlet

Konečně jsem si natočil svoje oblíbené silnice co mám za ty roky najeté v Krušných Horách. Klínovec, Nejdek, Měděnec, Klášterec, atd. Kdo zná, tak ví. Tak mám v zimě na co koukat a kdyby to náhodou někoho zajímalo, mů

Vloženo: 08.11.2023
    Uskutečněno: 11.09.2023
  • 4 motorky během týdne

Po týdnu stráveném s rodinou u moře (3 ženské) to chtělo nějaké odreagování :-D Jawa 250/590 Sport Venku hic jako kráva, člověk unavený a má chuť se svézt na něčem na pohodu. Na to je Jawka ideální. Je to malý, l

Vloženo: 27.08.2023
    Uskutečněno: 24.08.2023
  • Další loňská vyjížďka

Vlastně už předloňská :-D Ale nějak jsem se dřív nedostal k tomu to video sestříhat. Takže projížďka je z června roku 2021. Kamera na bradě helmy, což je asi nejlepší možné umístění (na vršku helmy nejsou vidět budíky

Vloženo: 23.01.2023
    Uskutečněno: 12.06.2021