Honda CBR 600RR (2004)

Vlastník carolinee_55
Vloženo 18.9.2020
Aktualizováno 25.11.2021

Můj první supersport, první Honda a dalo by se říct, že i taková opravdu dospělá motorka.

Kawasaki ZX-6R Ninja: Ninjy miluju od mala, ale nenašla jsem žádnou, která by mi vyhovovala nájezdem, cenou atd.
Yamaha YZF-R6: Vzhledově se mi moc líbila, ale nakonec jsem vybrala Hondu, která se mi taky líbí a podle různých testů a recenzí působí víc univerzálně.
Suzuki GSX-R 600: Z šestkových supersportů se mi líbí nejméně, ale to je věc vkusu.

První dojmy - První dojmy byly opravdu šokující. Na supersportu jsem nikdy neseděla, takže nejdřív se mi honilo hlavou, jak je to divný, kde až mam ty nohy, taky jsem byla překvapená, že motorka je pěkně vysoká, ja mám 171 cm, což si myslím, že na holku není až tak málo a mám půlku chodidla ve vzduchu. :D

Motorku bych doporučil pro - Já si myslím, že pro srdcaře a blázny jako jsem já. :)

Doplňky na motorce - Páčky M-style
Závažíčka od M-style
Gripy Domino
LED blinkry
Růžové přepákování Neverland
Laděný výfuk Leo Vince
Q Bag

Honda CBR 600 RR v limitované edici Movistar mě zaujala hlavně svým vzhledem, i když chvíli jsem přemýšlela, jestli nebudu vypadat jako kluk s modrou motorkou, ale co už. Ještě jsem pokukovala po Repsol verzi, ale zrovna nebyla v nabídce žádná vyhovující.

Je to moje 3. motorka - moje první motorka byla Kawasaki Ninja 250 R, která byla malá, lehoučka, ale po chvíli mi bohužel přestal stačit výkon, já teda nejsem žádný závodník, ale když jsem chtěla někoho předjet, nešlo to tak snadno, ale kdyby byla o něco silnější, asi bych ji nikdy nevyměnila, posez byl pohodlný, moc nežrala a hrozně se mi líbila.

Druhá motorka, kterou jsem měla byla Yamaha MT07, koupila jsem ji hlavně kvůli tomu, že jsem chtěla vyzkoušet naháče, vzhledem k jejich pohodlí, snadné ovladatelnosti a vyššímu výkonu, než u mojí první Ninjy. Byla jsem se vším spokojená kromě jízdy ve vyšších rychlostech, neskutečně na mě foukalo, já myslela vždy, že někam musím nutně odletět. :D MTčko jsem prodala a začala vybírat z šestkových supersportů, bylo mi i celkem jedno, kterou značku pořídím, nakonec to byla Honda CBR 600 RR.

Musím si sama přiznat, že to nebyla úplně volba z rozumu, motorka je mi poměrně velká, nedosáhnu celou nohou na zem a je na mě i trochu těžká. Doufám, že to je teda jen o zvyku, ale jakmile zaparkuju blbě a pak potřebuji vycouvat do kopce, tak jsem celkem v problémech. :D Ale byla to láska na první pohled a doufám, že mi vydrží, co nejdéle.

Zatím se vzájemně oťukáváme, mám z ní respekt, nebudu lhát, že ne, ale v nízkých otáčkách je daleko klidnější, než MTčko, takže když člověk neblbne a přemýšlí, je to v pohodě.

Musím říct, že mě hned potrápila tím, že odešel alternátor i regulátor napětí. Myslím si, že o tom i pán, který mi motorku prodával věděl, protože když jsem mu to potom psala, že mě motorka nechala na výletě, napsal mi, že se mu to stalo taky. Motorku jsem nechala opravit, a když jsem se pánovi ozvala, jestli by mi nepřispěl na opravu, začal dělat mrtvého brouka, soudit se kvůli pár tisícům za opravu a nejezdit kvůli tomu na ní se mi nechtělo, ale po téhle zkušenosti už asi do ojeté motorky nikdy nepůjdu, když vidím, jaký jsou mezi námi hovada.

Po opravě se mi motorka motorka vrátila, vypadá to, že je vše v pořádku a funguje jak má, nemám toho zatím moc naježděno - jen 1000 km, takže je na nějakou pořádnou recenzi brzy. Ale musím říct, že zatím jsem si všimla, že motorka hodně ráda papá a to i snad trávu podél silnice.

Pohodlí - popravdě jsem to čekala horší! Jela jsem tedy nejvíce kolem 100km na jeden zátah, nic mě nebolelo. Ale po nějaké době mě vždy začně brnět pravá ruka, mám v ní "mravence" a musím si jí vyklepávat. Nebrní mě, ale vždy, tak nevím, čím by to mohlo být.

Příští rok bych se s motorkou ráda podívala do motoškoly v Brně, poprvé na okruh.

14.11.2020 - Vypadá to, že sezona už je u konce a motorka se chystá k zimnímu spánku. Od srpna jsme spolu najezdili přes 2000 km a musím říct, že jsem s motorkou moc spokojená, hlavně tedy po vzhledové stránce, mohla bych se na ní koukat ve dne, v noci. Naposledy jsme spolu vyjeli 22.10., od té doby už se mi počasí moc nezdálo a musím uznat, že jsem celkem zmrzlina, pod 10 stupňu nejdu.

27.12.2020 - Ježíšek si vzpomněl i na moje CBRko a přinesl pár věcí, které jsem si přála - přidám na fotce, hned jak to půjde. Potřebovala jsem nové páčky, gripy, závažíčka a také jsem si přála Qbag, protože nemám kam dávat mobil, peněženku, klíče apod., když si to dávám do kapes, tak mi to celou dobu leze na nervy. :D

Na cestě mám laděný výfuk Leo Vince, který má podle mě fakt luxusní zvuk! To bude takový "malý" dáreček ode mě pro mě. Určitě nahraju zvukové video, abych porovnala sériový zvuk s Leo Vincem. :))

A když jsme u těch dárků, splní se mi můj velký sen, k Vánocům jsem totiž dostala poukaz - okruhový den na SPZ (Okruháři.cz). Strašně se těším, ale na druhou stranu jsem z toho lehce nervozní, nejsem žádná závodnice. Brzy motorka půjde do servisu - čeká náš výměna kapalin, výměna výfuků, přezutí gum (asi Bridgestone Batlax) protože tam mám gumy z roku 2015, což asi není úplně top.

31.12.2020 Laďák Leo Vince je doma

5.2.2020 Motorka je po servisu, vyměněny všechny kapaliny, filtry, zkontrolován celkový stav motorky. Na motorce mám už nainstalovány nové doplňky - stavitelné páčky M-style, závažíčka od M-style a gripy Domino a tmavé plexi, což vypadá luxusně. Ještě mě čeká přezutí motorky na jiné pneu a montáž laďáku, která se zkomplikovala kvůli mezisvodu, ale to se mi snad povede vyřešit.

Už se nemůžu dočkat jara!

18.3.2021
Konečně hotovo! Moje CBR je připraveno na sezonu 2021 - přezuto a Leo Vince nainstalován! Přidávám video s porovnáním zvuku sériového výfuku a laďáku zatím s DB killerem (uvidíme, jak dlouho tam bude. :D

carolinee_55
carolinee_55 napsal 12.04.21 v 19:39

@pedl Ta zima už mě pěkně vytáčí, už bych ráda pořádně jezdila a ono začne sněžit
Ale CBR už párkrát vyjela, i když spíš kolem komína, moc daleko jsem se zatím nepodívala Už se strašně těším, až spolu vyrazíme na Dubou a snad i okruh klapne, vzhledem ke Covidu...

Pedl
Pedl napsal 12.04.21 v 19:05

Na tom přechodu z MT-07 na CBR není nic zvláštního. Prostě větší výkon plus kapotáž, aby se ty vyšší rychlosti daly líp zvládat
A s tím mravenčením, kdo ví, může to být o zvyku, prostě sedíš víc na rukách, na supersportech se musí víc za to tahat.
Už jsi se byla aspoň jednou projet? Nějak to počasí hapruje, asi nejdelší zima po deseti letech
Ať se daří

RoSmi
RoSmi napsal 13.03.21 v 23:38 10b.

moc pěká

carolinee_55
carolinee_55 napsal 13.03.21 v 20:22

Ahoj, moc děkuji všem za jakékoliv komentáře. Nemůžu se dočkat začátku sezony 2021 myslela jsem si, že v březnu už půjde bez problémů jezdit a zatím jsem kvůli počasí jela jen jednou a kousek.
Počítala jsem s tím, že spousta lidí mojí volbu nechopí, ale já jsem s motorkou moc spokojená a každý preferuje něco jiného, určitě se tu nechci s nikým dohadovat.

Jinak mimo téma, mám už na motorce jiné gripy, tak uvidíme, jestli zmizí ty mravenci z rukou nebo jestli to je něčím jiným.

Quadriceraptor
Quadriceraptor napsal 09.03.21 v 13:00 10b.

Pěkný bike, ať jezdí a slouží a dělá radost