BMW S 1000 XR (2020)

Vlastník berco
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 17.9.2020

Príjemná stíhačka na dvoch kolesách.

Motorka koupena od Tech moto Bratislava - Kúpa prebehla behom 3 dní. Zavolal som povedal čo chcem , dohodli termín a doriešili papiere. Bezproblémové jednanie,

Triumph Tiger 1200: Mal som už dva 3-válce a chcelo to zmenu.

První dojmy - Už pred rokom som uvažoval o nej. Nakoniec to nejak nevyšlo a tak ma počkal nový model. Vlastne neľutujem. Som spokojný že to nevyšlo pred rokom a teraz som si spravil radosť k narodkám.

Motorku bych doporučil pro - Asi pre tých kto to má v hlave v poriadku. Veľmi ľahko sa dá dostať k veľmi vysokým rýchlostiam. Ale hlavne pre cestovanie a aj vybláznenie na okruhu či okreske s dobrým asfaltom.

Doplňky na motorce - Karbonové padáky, cez zimu doplním o kufre a top case.

Najazdil som za tých pár dní čo ju mám vyše 1000 km. 800 s toho s manželkou za chrbtom. Bral som predvádzačku tak som to mal zabehnuté a neriešil som . Moto sa správa veľmi píjemne, do zákrut padá sama a som prekvapený s akou ľahkosťou. Vlastne kam sa pozriem tam ide. Niekedy až ťahá za ruky v zákrute kam chce ísť sama. Príjemne zistenie. Pozitívom je tlmič riadenie ktorý na moje veľké prekvapenie robí super prácu v škarpách na asfalte a na miestach kde je asfalt rozbitý. Motorický niet čo vytknúť. Je to taký vlk v barančom rúchu, dá sa isť super na kocačku ale keď sa začne ťahať tak to letí ako strela. Vo vysokých rýchlostiach je neskutočne ovládaťeľná a presná. Prekvapilo ma to lebo predchádzajúci Tiger Sport taký až nebol . Je pravdou že na Tigrovy som tak nelietal , ale tuná to ide nejak tak samé od seba. :) Rozdiel či mám za sebou niekoho alebo nie absolutne niet cítiť.Brzdy su na1 s hviezdičkou. Chvíľku trvalo si na ne zvyknúť lebo sú na jeden prst a aj to treba veľmi opatrne aj z nelegálných rýchlostí ktoré sa dosahujú aj v režime route velice jednoducho a s prehladom.Podvozok je v elektrike a tam niet čo riešiť.. spĺňa to čo som od neho očakával. V mode route sa mi zdá troška húpavejší ale na naše cesty asi fajn. Keď chcem blbnúť dinamik a príjemne mašina stvrdne ale nie tak aby s Vás dušu vytriasla. Zatiaľ toľko čo ma napadlo. Neskôr dopním po prejdení viac km.

Myschan
Myschan napsal 26.02.24 v 07:26 9b.

CB1000R
CB1000R napsal 23.08.21 v 15:55

Krásná motorka! Ať dělá jen radost

Piki
Piki napsal 01.10.20 v 20:28 8b.

Moc pěkný

RadoSK
RadoSK napsal 20.09.20 v 19:53 10b.

super,nech sluzi chlape

pekos10
pekos10 napsal 19.09.20 v 21:30

Je to pecka také uvažují