Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník ndravec
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 12.6.2021

Vloženo: 10.05.2021, Uskutečněno: 10.05.2021, Zhlédnuto: 10x

A je tu poslední den kdy mi zbývá něco dodělat. Pro zajímavost jsem přechozí večer skouknul ještě videa k montáži ukazatele rychlostních stupňů a znejistěl, jeslti jsem propojku kabelů udělal správně. Proto pro jistotu dnes přišel den revize a já opět lezl pod nádrž. Což znemená sundat boční obložení nádrže, abych se pod ní mohl podívat a dostat se k drátům. Jednu spojku ze dvou o které jsem nebyl přesvědčený jsem rozdělal a pro jistotu znovu sikama zmáčnul, zacvaknul a vše opět vrátil dopůvodního stavu. A doufal, že až motorku pustím, vše bude v pořádku a ukazatel se rozsvítí. Taky jo. Přišla chvíle programování. Pečlivě jsem si ještě jednou přečetl návod a pustil se do díla. Oproti očekávání a popisu v návodu chtěl rychlosti kopat naučit se hned aniž by motor dosáhl klidových volnoběžných otáček a zahřál se na provozní teplotu. Tak nevím, snad to bude ok ?! Protože bezprostředně po startu už to tam chtěl mít. Naprogramoval jsem ho tedy podle návodu, přilepil na místo na budíku a zjistil, že se ten budík nějak moc hýde. Jenže, když se na něj chcete podívat musí dolů kryt. A na tom je přilepený právě už tento ukazatel rychlosti. No nedalo mi to a odlepil jsem ho a celé to opět včetně bočních krytů nádrže polokapotáže rozšoruboval, abych se podíval pod ten kryt. Nakonec jsem zjistil, že bych musel rozložit asi tak celý předek, a tak jsem to sešroubpoval zase celé zpátky. Tak že budík je volnější pořád, alespoň při nárazech nepraskne jeho uchycení. Tak naprogromováno je. Bylo to celkem jednuché a stupidní včetně montáže. 1000 Kč je tedy za to hodně. Další věc co mě trápila byl poškrábaný štít. Takto jsem tu motorku koupil. Naštěstí mám doma leštítící pastu na autolak, a tak jsem ji použil. Nejprve na čelní stranu štítu na motorce, a pak se mi podařil odmontovat a odlepit celý štít tak jsem to mohl vzít i z rubové strany. Tomu to prospělo.Teď je to paráda. Nechápu jak a proč to tak někdo sedřel. Originál stojí 2 500 Kč. Mám ušetřeno. Jsem to ale kluk šikovná. Další z věci co jsem měl připravenou byl nový tank pad. Ten starý původní byl hnusný. Též jsem nevěděl jak dobrře půjde dolů ? Vytáhl jsem motorku na sluníčko, dnes bylo 26° C a doufal, že to nějak půjde. Na FB mi někteří radili, že mám použít vlasec na ryby nebo WD 40 a tak. Nakonec šel dobře sám, ale to lepidlo pod ním bylo trohu horší. Technickým benzinem se zadařilo. Pozici nového jsem vyměřil podle starého, odmasil důkladně plochu, očistil opět technickým benzínem a nalepil nový.
Další věcí bylo strhnutí štítku s upozorněním přečtení si mauálu před použitím a netankování benzínu s Pb. Jako kdyby dnes ještě nějaký byl ?! Tak tyhle dvě ohyzdné nálepky byly přilepeny tak důkladně a ještě mají povrch igelitový, že nešly vůbec dolů a musel jsem je škrábat kousíček po kousíčku nehtem. Namočit technickým benzíme a strhnout nelze. Celou dobu jsem si říkal: trpělivost růže přináši, vydrž! Jsou dole ! Dělal jsem to ovšem tak necelé dvě hodiny. Mazec. No čas ještě byl, a tak jsem se pustil do proužků na ráfky. To byla poslední věc, která mě čekala. Nakonec jsem je ještě dle doporučení zahřál ještě fénem pro lepší přilepení a do večera jsem to stihnul akorát. A je hotovo. Prokoukla holka ! bez klínu být můžeš dokud ho nemáš, pak už ne ! A proužky na ráfky ? krásně motorku rozsvítily a podrthly. Tak že změna k lepšímu !

• Konečné zúčtování roku 2023

Datum poslední vyjížďky 2022: 30.10.2022 Datum první cesty 2023: 28.04.2023 Kam: Podhájska, Slovensko Datum poslední cesty: 09.11.2023 Kam: okolo komína - hrad Kost Počet uskutečněných vyjížděk: 23x, z to

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.11.2023
    Uskutečněno: 13.11.2023
  • Narozeninový dárek - neskutečné

Dnes jsem byl opět v práci a koukal odpoledne z okna, vystrkoval ven ruku a říkal si, dnes by to šlo. Sluníčko svítilo, bylo vcelku teplo, vítr nefoukal. Chtělo se mi, pak jsem to na chvíli zavrhl, že je přece jenom už z

Vloženo: 09.11.2023
    Uskutečněno: 09.11.2023
  • Jako fakt ještě jo ? Výlet polabím

Nová motorka stále stojí v garáži a čeká na svoji přležitost příští rok a to z bezpečnostních důvodů, i když letos už venku taky byla. Dnes jsem ještě vytáhl starou mašinu. Už minule jsem si říkal naposledy, ale díky slu

Vloženo: 04.11.2023
    Uskutečněno: 04.11.2023