renocar_zari

Kawasaki Versys 1000 (2020)

Vlastník h.pepino
Vloženo 14.9.2020
Aktualizováno 14.9.2020

Krásná, velká a pohodlná motorka s originálními kufry.

Motorka koupena od Westmoto

Ducati Multistrada 950: 19 přední kolo, obavy z Italské kvality, dostupnost servisu a náhradních dílů a je to trochu hubená koza

První dojmy - Barva na živo předčila dalece mé očekávání, dle mého se tato zelená povedla. Při prvním usednutí jsem utrpěl trochu šok, jak je vysoká, ale byl to pouze prvotní pocit, než si člověk zvykne a najde tu správnou polohu

Motorku bych doporučil pro - pro mě

Doplňky na motorce - -Originál boční kufry i vnitřními taškami
-Quickshifter s řazením nahoru i dolů

Nový litrový Versys se mi líbil od začátku, ale nechtěl jsem SE verzi a normální varianta se mi zase nelíbila barva.

Moto mám týden, takže mám zatím najeto cca 800 Km a tento týden bych měl jít na první servis výměny oleje. Motor jsem zajížděl s maximálním citem, bylo to fajn, ale to nejhorší mám konečně za sebou.

Co se týče motoru, tak je to opravdu tak, jak se říká. Je to fakt medvěd. A ačkoliv Versys není nejlehčí, tak motor si s váhou hravě poradí. Zatím jsem poznal spíše spodní spektrum otáček, ale při poslední cestě už jsem jí trochu zkoušel a 200km/h je tam hned. Měl jsem možnost jí projet i na Mosteckém okruhu (lážo plážo), ale o to více jsem si užil při plynulosti zatáčky. Tím, že má Kawa široká řídítka, tak je do zatáček jako dělaná.

Parkování a manipulace je (pokud nezastavíte z kopce) úplně v pohodě. Tím, že má moto těžiště dole, tak například proti VFR 800 kterou jsem měl, je Kawa pocitově daleko lehčí.

Jinak při servisu bych měl obdržet i rychlořazení, tak uvidím. Přes zimu musím dát něco na ochranu, asi rám, ale to ukáže čas. Musí to trochu vypadat.

Co se týče cestování, tak už se těším na příští rok. Sedlo je fakt jako gauč, Někdo píše, že je to nepohodlné, ale byl jsem schopen jezdit na Traceru 900 1000km za den, tak na Kawě to bude jenom lepší.

Více napíšu až jí konečně trochu více protáhnu.

corky.jc
corky.jc napsal 19.09.20 v 08:32 10b.

Já ji viděl na výstavě a byla famózní škoda že nedovolil sednout. Hodně šťastných km

hondaxs
hondaxs napsal 18.09.20 v 20:11

Krásná mašina, dvakrát jsem se na ní svezl. Při jízdě ve dvou trochu chybí výkon oproti Banditu. Ale to pohodlí,ovladatelnost, ochrana před větrem, řazení a perfektní brzdy ,to všechno vynahradí. Na jaře do ní asi půjdu taky.Ať ti dobře slouží a bez nehod!

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.09.20 v 13:21 10b.

zbrzla
zbrzla napsal 15.09.20 v 16:01 10b.

mám ji od jara najeto 5tis stále se nemůžu nabažit je super

Primoška
Primoška napsal 14.09.20 v 19:15 10b.

cestování je báječné po hromadé 2v je tohle lahoda nejen u mě sám uvidíš