renocar_zariPROFIL MOTORKY

Honda CBR 500R (2019)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník josefíno
Vloženo 10.9.2020
Aktualizováno 10.9.2020
Zobrazeno 835x
HODNOCENÍ PROFILU OD 10 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.8

Popis motorky


Můj Baby Blade projekt aneb jak z CBR-R udělat CBR-R.

Více fotografii

Motorka koupena od FIRMA:Nokamoto (Hradec Králové)

Výška jezdce: 180 cm

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
KTM RC 390: důvod neuveden
Yamaha YZF-R3: důvod neuveden
Kawasaki Ninja 400: důvod neuveden

První dojmy - Roky jsem se na velkých čtyřválcích honil za výkonem, až jsem nakonec zjistil, že s malým A2 dvouválcem je minimálně na okresce větší sranda. Kamarádi tvrdí, že je to prý jen projev mužského přechodu.Třeba je to pravda, každopádně mě ty velké lokomotivy už začínaly trochu nudit a stejně jezdím hlavně jen kolem komína. Koneckonců, aby se člověk přerazil, rychlost 170-180 úplně stačí.

Doplňky na motorce - - přední lineární pružiny a plně stavitelné kartridže K-Tech
- zadní plně stavitelný tlumič YSS
- přepákování stupaček
- kratší kosti na přepákování zadního tlumiče
- vyšší sedlo
- radiální brzdová pumpa Magura s 11 mm pístem
- brzdové hadice Hel
- zadní blatník Puig

Recenze

Tuhle motorečku jsem si vybral, protože je v kategorii nejdospělejší, jak rozměry, tak obsahem motoru, ale třeba i rozměrem pneumatik. Mimochodem, je zajímavé, jak se za ty roky, co se motorkám věnuji, posunulo jejich vnímání. Když jsem kdysi začínal, půllitry byly bájné, téměř mytologické stroje, o kterých jsme toho hodně namluvili, ale skoro nikdo je neviděl. A výkon kolem 50-ti koní měly auta. Ale jen některá. A dnes jsou to motorky pro začátečníky. A popravdě, firmy je tak i konstruují a vyrábějí, takže zkušenější jezdci z nich můžou (navzdory tvrzení v různých "nezávislých" testech) mít mírně rozporuplné pocity. Sedlo je nízko, aby i malé slečny dosáhly, nejlépe plnými chodidly na zem, kvůli pohodlí jsou nízko stupačky, geometrie orientovaná "na jistotu", pro stejný "sichr" jen průměrné brzdy, lacinné odpružení nabízí hlavně pohodlí. Bylo by ale škoda, kdyby se tímhle nechali ostřílení borci odradit, ty motorky jsou v základu super a stačí pár drobných úprav a ta motorka je hned úplně jinde. Přepáčko, zadek zvednout a geometrii nakopnout kratšími kostmi, vyšší sedlo, jiné pérování, radiální brzdová pumpa + pancéřky, měkké gumy a samozřejmě HRC samolepky - víc není potřeba. Rozdíl v Brně je potom 7 vteřin, což se nezdá mnoho, za tu dobu si průměrný kuřák stihne odkašlat, ale ve skutečnosti je to úplně jiný stroj. I mírně pokročilý jezdec, jako jsem já, se na ní dokáže vyblbnout tak, že se z vyjížďky vracím s blaženým pacošským výrazem, navíc s vědomím, že označení CBR-R na kapotě už není jen prázdný marketingový blábol.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Motofighter
Motofighter napsal 17.09.20 v 23:00 8b.

Jinak radeji investuj do testosteronu a uvidis vse trochu jinak . Jinak moto zajimave, upravy zrejme nutne ...

josefíno
josefíno napsal 17.09.20 v 20:36

Máš samozřejmě pravdu, ekonomicky je to nesmysl. Jenže mým cílem nebylo ušetřit bankovky, ale postavit si super půllitra podle standartů, na jaké jsem byl zvyklý z velkých motorek a prolomit to stigma motorky pro začátečníky. Když ji minulý rok tak pěkně přepracovali, řekl jsem si, že by ji měl někdo vzít a dotáhnout to do konce . Trochu výzva, hodně zábava.

Gahan37
Gahan37 napsal 17.09.20 v 18:47 10b.

Ne že bych ten projekt nechápal, ale nemělo spis smysl koupit cbr650f ?
Jinak plných 10b za úpravy, dělat si radost je prostě potřeba...

jáwkastroj
jáwkastroj napsal 17.09.20 v 10:14 10b.

josefíno
josefíno napsal 14.09.20 v 12:27

Díky moc všem za fajn reakce. Jak si to tu pročítám, mám pocit, že s tím svým divným uvažováním tady možná nejsem úplně sám. Na "velký" motorce se prostě začíná něco dít až od 120-ti výš, ale na techhle malých potvorách je sranda už od nulových rychlostí, což je zase zpětně prospěšné pro konto i vlastní zdraví . Ale možná, jak jsem zmiňoval, člověk k stáru jen dětinští...

Více komentářůTOPlist