Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník Danovec
Vloženo 8.9.2020
Aktualizováno 8.9.2020

Moje druhá motorka k BMW 1200 GS. Lehčí a do horšího terénu, ale přesto na dlouhé cesty.

Motorka koupena od FIRMA:MMB (Mladá Boleslav III)

KTM 790 Adventure R: Slyšel jsem horší zkušenosti s kvalitou a servis Yamahy po celém světě. Na cestu mimo Evropu bude podle mě Yamaha lepší. KTMka je určitě výkonnější, my nejsme závodníci ale spíš dálkoplazy...

První dojmy - Motorku jsem si před nákupem půjčili a tak jsme věděli do čeho jdeme. Od začátku spokojenost a ta se ještě zvyšuje :) Co mě hodně překvapilo je sedlo, vypadá nepohodlně, ale i po hodně hodinách jízdy je pozadí v pohodě.

Motorky jsme kupovali dvě najednou. Jednu pro mě (192 cm) a druhou pro manželku (170 cm). Manželka si jí zatím snížit nedala a má to hooodně na baletku. Pro mě by mohla být i o trošku větší. Ale chtěli jsem stejné motorky, abychom po světě vozili jenom jedny náhradní díly. Chtěli jsme motorky bez zbytečné elektroniky, co nejjednodušší dělníky kteří nás dovezou všude.

Motorky jsme koupili pouze s centrálním stojanem. V této době vybíráme doplňky. Jako první jsme objednali padáky od Adventure Spec, nosiče kufrů od Touratechu, protože máme oba ZEGY 2 na baworácích, v první fázi koupíme ještě lepší chrániče rukou a vyhřívané gripy. Další doplňky ještě zvážíme, nechceme toho dávat na motorky moc, abychom zbytečně nezvyšovali váhu.

Nyní řešíme navigace, jedna varianta je tam dát Garminy na které jsme zvyklí, druhá varianta je tam dát jenom držáky na mobily a třetí varianta je tam dát offroudovou navigaci Carpe-Iter, kterou si moc chválí Pardál z Rockway.

rudach
rudach napsal 08.09.20 v 15:47 10b.

Paradni kombinace Taky jsem u ni skoncil nakonec BMW GS a Tenere 700.