ČZ 175/450 (1961)

Vlastník Háša450
Vloženo 8.9.2020
Aktualizováno 8.9.2020

Rychlá jako jaguár. Silná jako medvěd :)

První dojmy - Můj první dojem byl neskutečný, jelikož jsem přesedlal z pionýra, tak to pro mě byl úplně jiný vesmír. Ten tah oproti pincku byl obrovský. Motorka mi asi po celoodpoledním ježdění padla do ruky jako ulitá ;)

Tuhle mašinu jsem si vybral proto, protože jsem se už od mala vrtal v babettách, fichtlech, stadionech a těchto malých hajzlících. Poznal jsem jednoho pána který se jmenuje Radek Pižl, je moc hodný, ochotný a chytrý. Pokaždé když jsem k němu přijel, tak jsem ho prosil aby mi povyprávěl nějaký příběh, co se mu kdy stal. Vyprávěl mi, že kdysi měl Jawu 250 Pérák, a vždy si s kamarády jednou za čas udélali takový Jawandr, vzali motorky, jeli někam, kam se jim zachtělo a, našli si vždy místo kde se utábořili, a tam přespali. Nebo mi vyprávěl že vždy, když chtěl předjíždět, tak si lehl na nádrž a zmáčkl cupák, sice za ním nebylo vidět ale Pérák letěl jak splašený. Když už jsem byl tak o rok, dva starší, tak jsem přijel, a on na mě : ,,Hele pojď se mnou, chci ti něco ukázat." Šli jsme do staré dřevěné stodoly, kde měl o zeď opřenou Čízu 250/455. Řekl mi ať se projedu jestli chci, neváhál jsem ani vteřinu a motorka už stála před stodolou. Tak jsem to nakopnul, sedl si, zařadil 1. rychlostní stupěň (patou jak drsňák :D) a rozjel se, no ten tah, to byl masakr ! Já si připadal že nejedu ale letím ! Tak jsem tam kopnul dvojku, trojku, čtyřku.. no já byl v sedmém nebi <3 A potom jak jsem přijel tak jsem si řekl tuhle mašinu budu jednou mít ! Bohužel nemám, ale za 175/450 jsem taky moc šťastný. Toto je můj příběh, jak jsem se zamiloval do motocyklů Čz.

cmiral
cmiral napsal 18.09.20 v 18:57 10b.

Ano s motorem 250 je to o cosi zábavnější , kdo nejel nepochopí, žádná těžkopádná kývačka nebo panelka. Nedávno jsem asi koupil levně Čz 250/455 k 250/475 a 125/473. Na 175 jsem ještě neseděl, ty mám před renovací.
Na fotkách toho moc není vidět, chybí snad jen kryt řetězu a ten se dá sehnat na rozdíl od sportkových.

Vidím, že jsi sháněl motor 455, no škoda, před 2 týdny jsem prodal pěkné kartery, hlavu a pár dalších dílů, další nekompletní motor si už nechávám.

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 12.09.20 v 11:48 10b.

Z blbých keců si nic nedělej.Jsou lidi kteří to nikdy nepochopí.Blahopřeji k super stroji...

ldoktor
ldoktor napsal 12.09.20 v 11:07 10b.

Nádhera, s tím výkonem souhlasím, ať si říká kdo chce co chce 175/450 má krásný zvuk a při své váze i parádní tah. Ať ti dobře slouží.

Targus
Targus napsal 08.09.20 v 19:10 10b.

Týýý voe, Číza silná jako medvěd? To toho huňáče asi právě pustili z tříletého pobytu v německém koncentráku!!!

Tak za tu zvířenu máš deset, i kdybys tu Čízu přeměnil na šlapací autíčko!!!

Z mého vysmívání si nic nedělej, jednu takovou podobnou máme doma a já na 477 kdysi dávno před 40 lety "motorkařil" (kuwa, ten čas letí...).
Nevím, jak ta tvoje, ale od 477 nahoru to nejsou motorky, ale vibrátory pro dámy a jiná stvoření s obdobnými potřebami (dnes máme 57 pohlaví, že jo...).
No, 175 je volba, když už "nic jiného" prostě není, to je jasné. Ale naučíš se na ní moře věcí a nezruinuje tě to. Hlavně neprodávej, jinak pak budeš litovat.

PSanec
PSanec napsal 08.09.20 v 15:09 10b.

Jak Mirek Dušín.moc pěknej stroj