BMW K 1300 GT (2009)

Vlastník Hondar1
Vloženo 4.9.2020
Aktualizováno 4.9.2020

Konečne motorka ktorá mi je dostatočne veľká a výkonná.

První dojmy - + dostatok výkonu, výborné pohodlie a ochrana pred vetrom, tuhý podvozok a neuveriteľne ostré brzdy. - pomerne dosť skrčené nohy (vysoko umiestnené stupačky), ale to je daň za možnosť hlbokých náklonov, ktoré si fakt "nechá líbit" - trochu uvŕzganá (ako každé BMW) - prevodovka je (na mňa) trochu krátka a hlavne jednotka tam ide hlučne ako s kladivom. Ostatné kvalty však radím bez spojky a s trochou cviku tam padajú krásne hladko.

Dal som na nej 4000km za 3 týždne, takže tankované denne
Považujem ju za vydrený stroj patriaci na vrchol motocyklovej ponuky. Ochrana kapotážou je na špičkovej úrovni. Keď z nej presadnem na japonskú motorku, každá mi pripadá maličká ako hračka, navyše už nechcem moto, na ktorej "treba ležať".
Fascinuje ma rozsah toho 118kW motora. Na 6-ke sa dá ísť bez protestov menej ako 50km/h a ani centimetrový pokyn pravého zápästia znamená "okamžite vyklidit prostor". Aj malé kruháče je možné prechádzať na 4 prevodovom stupni. Je to ako maxiskúter, kde variátor predstavuje práve 6-ty prevodový stupeň. Predbiehacie manévre sú naozaj sekundovou záležitosťou bez potreby radenia.
Brzdy? Jedna báseň, ešte nikdy som nezažil moto s tak brutálnym nástupom brzdného účinku vzhľadom na silu vyvinutú na brzdovú páčku. Posilovač kotúče priam drví
Podvozok je tuhý a nepotápavý pri brzdení, napriek hmotnosti je schopná vrhať sa do zákrut ako šťuka, ktorá dokáže držať krok s každou motorkou na ceste. Spolujazdec má výborné pohodlie a nesťažuje sa.
Mám k nej všetky 3 kufre, ale bočné zatiaľ netreba, keďže si úplne vystačím so zadným kufrom. Výborne je riešená uzamykateľná schránka v pravej bočnej kapotáži, kam sa mi vojde peňaženka, mobil, kľúče aj rúško a ešte tam ostane trocha miesta na nejakú drobnosť.
Spotreba je vzhľadom na objem a výkon excelentná. Výrobca uvádza 5 a ja jazdím (ako prasa) za 6L/100km, ale to je stále perfektná hodnota s dojazdom cca 400km na nádrž!

tomcruise77
tomcruise77 napsal 11.09.20 v 04:58 10b.

také mam 196 a staré bmw. Musel jsem origo plexi vyměnit za vyšší. +10cm. Uplně jiná jízda. Tlačítko je paráda. Jenom teď nějak začínám lítat nad povolené rychlosti, páč 150 není za plexi nijak cítit.

Hondar1
Hondar1 napsal 09.09.20 v 08:09

Ďakujem. To plexi je o 15 cm vyššie ako originál, ale (vzhľadom na moju výšku) aj pri najvyššej polohe pozerám ponad neho. Takže som spokojný, chráni ma perfektne, neprekáža a znesie aj rýchlosti cez 200km/h a ak sa vyskytne nejaká turbulencia jednoduchým ťuknutím do ovládača jeho výšky - či už hore alebo dole ju krásne eliminujem
...dokonca som koketoval s myšlienkou že naň capnem 16cm vysoký deflektor, ale to by už asi bolo moc aj na koňa a v bodoch úchytu (nevŕtané iba červíkmi zovreté) by mu to mohlo ublížiť.

Kacafirek
Kacafirek napsal 05.09.20 v 16:26 10b.

Moc pekna, take jsem po ni drive koukal
... a to plexi, tak to je opravdu Gerlach

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 04.09.20 v 21:11 10b.

Na plexi namaluj Gerlachovský štít!

Quasar
Quasar napsal 04.09.20 v 21:05 10b.

super, ať slouží a kopec krásných zážitků