Kawasaki Z 1000 SX (2015)

Vlastník LacoLaslo
Vloženo 1.9.2020
Aktualizováno 1.9.2020

Krásná zelenočerná kombinace, litrový motor a dva laufy. Když jsem jí poprvé viděl naživo byla to láska na první pohled :)

Kawasaki Z 1000: Na naháči jsem odjezdil skoro čtyři roky a chtěl jsem zkusit něco jiného

První dojmy - První jízda byla zkušební. Pršelo, tak jsem na to šel zlehka. Hned po rozjezdu jsem měl pocit, že jedu na peřině. Jízda byla taková jemná, motorka šla sama do zatáček. Je to jiné než na FZ1.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co chtějí něco mezi sportovní a cestovní motorkou

Doplňky na motorce - Na motorce jsou od předchozího majitele gelová sedla, vyhřívané rukojeti, ukazatel kvaltu, tuningový držák SPZ, tmavé plexi MRA, padáky Rutan.
Já jsem koupil nosič kufru, protože bez kufru jsem jak bez ruky.

Jak jsem už psal, skoro čtyři roky jsem odjezdil na FZ1 N. Je to suprová mašina a měl jsem ji rád. Poslední dobou jsem ale začal pokukovat po něčem pohodlnější.
Ještě než jsem koupil FZ1 hodně se mi líbilo nahaté Z od Kawy. Konkrétně rok 2010 a novější. V té době ale bylo nad moje finanční možnosti tak jsem koupil Yamahu. Asi před půlrokem jsem zase projížděl inzerci se Z1000 a narazil jsem na verzi SX. Nejdřív jsem ji jen tak přešel, ale časem se mi zamlouvala čím dál víc až jsem se rozhodl, že to je ta pravá. Narazil jsem na zajímavý inzerát a jel jsem se na ni podívat. A byla to ta pravá. Zelenočerná barevná kombinace, pohodlné sedla, krásná prdelka se dvěma koncovkama výfuků. Najeto něco málo přes 38000 Km, koupena v ČR, rok 2015. Proběhla zkušební jízda. Jízda na Fz1 byla taková surová. Je to poctivá mašina bez nějakých kudrlinek a silnici na ní vnímáte bezprostředně. Kawa je zase něco jiného. Jako bych seděl na polštáři, podvozek krásně tlumí nerovnosti. Trochu mi chybí ten zátah od spodku co měla Fz1, ale ve středním a horním spektru otáček jsou si rovny.
Uvidím co bude dál, zatím jsem z ní nadšený. V hlavě mám pár úprav tak aspoň bude přes zimu co dělat.
Co mi hodně chybí je hlavní stojan. Na FZ1 jsem jej dokupovat a je to skvělá věc když na motorce něco děláte, ale tady nejde ani dodatečně dokoupit.

Fantom40
Fantom40 napsal 24.01.21 v 18:28 10b.

Zed v zelené a vše v barvě?? Toš pěkné, pěkné to je.

polcol
polcol napsal 08.01.21 v 13:21

Zdravím kolega motorkar . Mám na teba jednu prosbu. Mam sx r.v.2014 a chcel by som vediet kde si kúpil montažnu sadu na zadný kufor.Ďakujem.

vopák
vopák napsal 01.09.20 v 10:14 10b.

Pecička užívej..