Kawasaki Z900 (2019)

Vlastník Danažába
Vloženo 28.8.2020
Aktualizováno 7.9.2020

Lehká, klidná, nízká, ovladatelná, ale výkonná. Jo a moc pěkná.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Palace (Klánovice) - Velká ochota a super komunikace. Vždy časově vyhověno i mimo nějakou běžnou pracovní dobu. Zapůjčení motorky k vyzkoušení.

KTM 890 Duke R: Mnohem vyšší cena, v době rozhodování nemožnost zapůjčení k většímu otestování
Kawasaki Z800: Jinak postavena motorka a sedlo o dost výš
Indian FTR 1200: Kurňa vysoká cena a zklamání z jízdy. Vibrace v řídítkách, nesedělo mi umístění motoru, sedlo výš.
Yamaha MT-09: Vyhrál klidnější čtyřválec a opět příznivější cena téměř nové motorky

První dojmy - První jízda..? Výtlem... Panebože to je dobrý, výtlem... dop..to je dobrý... Výtlem

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce lehce ovladatelnou, hodnou, výkonnou motorku. Nepotrpí si na elektronické blbinky a zvukové efekty laďáku. Kdo se chce pěkně svézt, užít si zatáčky a být v pohodě. Nepotřebuje lítat 300z místa. A má to v hlavě srovnaný. Na cestování a výletění i cesty do práce.

Doplňky na motorce - Boční brašny SW Motech, tankbag na podkovu SW motech, padací protektory Puig.

Motorku jsem vybrala protože jako jedna z mála má dost nízko sedlo, takže z ní krásně dosáhnu na zem.
Předchozí GPZ byla velmi dobře ovladatelná a dost mi odpustila a tahle je stejná a lepší.
Taky jsem prostě chtěla 4 válec.
Zatím máme najeto něco přes 3500 km. Motorka lehce ovladatelná, dobře drží. Výkon pro mě super. Na dálnici samozřejmě při vyšších rychlostech dost fičí... Ale je to naháč, tak jasně.
Zda se mi trochu tužší podvozek ale ještě jsme nebyly v servisu, chystám se nechat zkontrolovat nastavení pružin po předchozím majiteli.
Delší cesty... Pro mě delší, cca 350-450 km za den. Zadek v pohodě. Moto je dá jako nic.
Původně koupená s držáky na pevné kufry Shad, ty jsem vyměnila za hadrové sw motech, velikost stačí a navíc pokud kufry nejsou potřeba, pak na motorce zůstane jen plastový úchyt. Netahám Tedy nic navíc a nehyzdí ji konstrukce. Tankvak zvolen také sw motech na podkovu. Drží a velikostně stačí.
Spolujezdce nevozim a na to pidi sedlo by se stejně nevešel ?.
Zápory jsem zatím kromě dost neprakticky umístěného zapalování, kam se klíček nestrká nejlépe a absenci zadního blatníku, nenašla.
Zvažuji tedy doplnit minimálně o prodloužení zadního blatníku.
Padací protektory jsou Puig, taky koupené s motorkou.

Whyne
Whyne napsal 04.09.20 v 20:51

Kawasaki Z900 z roku 2019 a letošní 2020 jsou ve své kategorii to nejlepší …

jawatar
jawatar napsal 30.08.20 v 11:59 10b.

Trochu přebrašníno,ale jinak krasavice!

Paulano
Paulano napsal 28.08.20 v 14:24 10b.

Zajímavá barevná kombinace a za mě Kawa design prostě umí

jiřus69
jiřus69 napsal 28.08.20 v 08:40 10b.

Moc pěkný design a čtyřvál motor bude asi sametový . ... Jo a výtlem taky dobrý.

TomasNBK
TomasNBK napsal 28.08.20 v 07:48 10b.

Pěkná! Zajímavá barva rámu