Aprilia Tuareg Wind 125 (1988)

Vlastník Ferry33
Vloženo 25.8.2020
Aktualizováno 25.8.2020

Zdravím chtěl bych vám představit mojí motorku Aprilia Tuareg 125 wind 1988. Za mě je to skvělá motorka.

Honda XL 125V Varadero: důvod neuveden
Yamaha DT 125 R: důvod neuveden
Yamaha TDR 125: důvod neuveden
Cagiva Supercity 125: důvod neuveden

První dojmy - Pro motorku jsem byl kousek za Brnem, hned jak jsem ji uviděl myslel jsem že je to větsí kubatůra prodejce mi řekl že jsou tam plasty z aprilia tuareg 600 nechal jsem ho při tom. Jak jsem se na tuaréga posadil tak v prní moment jsem pocítil to pohodlý, ale jak jsem nastartoval tak přišli vibrace z kterých jsem byl trochu zaskočen, poté jsem šel motorku projet ůplně jsem si říkal budu opatrný 19,5kw byl jsem zvyklí na fichtla rozjel jsem se a motorka vůbec nejela nešla vytočit nad 7k ale prostě chtěl jsem ji tak moc že mi to bylo jedno, tak jsme ji vzaly. Jak jsem si jí přivezl začal jsem zkoumat proč nechce jit nad 7k první co mě napadlo byl špatně nastavený karbec protože bývalý majitel si myslel že šroub bohatosti je šroub volnoběhu. Na neutral motorka šla lépe do toček ale po zařazení to jelo stejně, tak jsem se koukl na přívěru tak majitel jí zaaretoval v horní pozici. Přívěru jsem rozchodil ale furt to blblo tak nakonec jsem vyměnil svíčku a motorka jela a jela parádně po rozhození válce jsem zjistil že mám polini kit 150. ještě jsem neměl řidičský průkaz tak samozdřejmě jsme na tom jezdil jenom po polních cestách. Motorka jela parádně ale měl jsem problem že spojka nezvládala ten výkon při otevření přívěri tam byly furt max točky takže z motorky jsem vytáhl max 96km/h ale tachometr mi ukazoval 140km/h. Po obdržení řidičského oprávnění z kterým to stejně nemůžu řídit protože to nemá 11kw jsem jel motorku projet po 2km jsem přidřel motor takže paráda. Začala oprava komplet motorky motorku jsem měl rozebranou do šroubku udělalo se go motoru vše jsem udělal aby byla motorka byla v pořádku a né aby vypadala. Nějaké věci najit bylo těžké a měl jsem noční můry z cen nových dílu Rotor 18k válec 24k. Nakonec jsem vše sehnal motorku složil. Motorka chytla na drc měl jsem problém s přehříváním a tím že po ujetí 200m motorka chcípla absolutně jsem nevěděl čím to je tak jsem jsem palivovou soustavu vyčistil komplet a zjistil jsem že tam nedotékal benzín jaká blbost a přemyšlel jsemnad tým tak tyden motorka jela krásně ale pořad se mi zdálo že to prostě těch 19,5kw nemá protože motorka vytáhla max 110km/h a když jsem to jinak zpřevodoval tak motorka nechtěla absolutně jed. napadla mě výfuková soustava že bude zakarbonovaná tak jsem sundal koncovku a koleno a zde jsem uviděl problém koleno zakarbonované ale to se jestě dalo ale koncovka vážila tak 10kg a nešlo přez ní vidět. takže jsem vypálil koleno a vyměnil koncovku za jinou a motorka konečně jela.

Tuto motorku jsem si vybral protože se mi líbila a hlavně kvůli tomu výkonu

motorka je poodlná trochu vibruje ale nad 10k otáček ůplně přestane, motor táhne krásně mám 100kg a když jedu s někým furt jedu max která se pohybuje okolo 120 a to mám spotřebu do 4l takže paráda
motorce bych vytkl ty vibrace, dostupnost náhradních dílu ale kdo hledá najde, zpracování zapalování magnety moc nedrží.

82FoX
82FoX napsal 29.08.20 v 17:47 10b.

p.epanica
p.epanica napsal 26.08.20 v 13:19 10b.

...