BMW F 650 GS Dakar (2004)

Vlastník Addis
Vloženo 25.8.2020
Aktualizováno 25.6.2021

Krásná, univerzální motorka, která má stále co nabídnout.

Motorka koupena od Slávek-TDM (Nové Hrady)

Honda XL 650V Transalp: Nemá pro mě správný šmrnc..
Honda XRV 750 Africa Twin: Staré kusy s přestřelenou cenou.
Yamaha XT 660 Z Tenere: Cena byla ve prospěch dakarky.

První dojmy - Je to má první motorka a do ruky padla hned. Po rozjezdu pocitově lehká a dobře ovladatelná, do zatáček jde sama. Řazení konkrétní, vibrace jsou, ale nic, co by mi vadilo. Výkon dostačující, musí se víc točit, aby jela dravěji, ale celkově mě motorka baví a to je hlavní. Líbí se mi její výška a dobrý výhled ze sedla. S mými 178cm bych řekl, že ji mám akorát - ikdyž na spodní hranici.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům a těm, kteří nepotřebují velký výkon, ale chtějí spolehlivou motorku, která je doveze kamkoli.

Doplňky na motorce - ALU kufry Husky
Kryty rukou Burkbusters
Rozšířené stupačky
USB
Progresivní pružiny Hyperpro

Dakarka se mi líbila už dlouhé roky, co jsem koukal po motorkách. Ve 30 letech jsem se pak konečně rozhoupal, udělal si papíry a splnil si tak jeden sen.

Proč zrovna tahle? Zdála se mi jako dobrý, univerzální stroj, se kterým můžu dojet jak do práce, tak na výlet cestou necestou a protože mám offroad cestovatelské ambice směr východ, z výběru postupně odpadly více silniční stroje. S cenovým limitem, který jsem si dal, pak v téhle kategorii nebylo zase až tak z čeho vybírat. Tak už jen zbývalo najít vhodný, nejlépe už cestovatelsky vybavený kus.
Asi po měsíci hledání se podařilo a v dodávce jsem si od Slávka z Nových Hradů vezl svou první motorku. Najeto 61 tis., hezká výbava a na svůj věk pěkný stav.

Zatím mám na ni najeto prvních 1000km, pomalu zkouším i lehčí terén, ale hlavně se trochu vyjezdit, příští rok obuju něco více off.

Postupně dopíšu zkušenosti..

Addis
Addis napsal 18.09.20 v 13:24

DeanNESTLE , Myschan - díky! Zatím mě baví čím dál víc, a to ještě nemám přezuto na něco víc offroad

DeanNESTLE
DeanNESTLE napsal 15.09.20 v 12:35 10b.

Krásná šestpade, ať dlouho slouží a užiješ si s ní mnoho zábavy

Myschan
Myschan napsal 04.09.20 v 13:06 10b.

Pěkná, užívej si

Addis
Addis napsal 28.08.20 v 17:25

Ahoj díky! Dělá radost S boxerem mě to mrzí, ale zase štěstí, že se to vysypalo teď a ne někde na Korsice.. každopádně takového tripu velká škoda

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 28.08.20 v 15:11 10b.

Ahoj, tak at slouzi. Zrovna dnes jsem litoval, ze ji nemam v garazi, protoze se mi na Boxeru vysypalo lozisko v koncovym prevodu a nemam na cem jet na Korsiku, jelikoz opravit to zrejme nestihnu