KTM 790 Adventure (2020)

Vlastník majkl1986
Vloženo 21.8.2020
Aktualizováno 20.5.2023

Ready to Race - Půjčil jsem si jí, svezl se na ní a už nebyla cesta zpět

Motorka koupena od FIRMA:Kmoto (Vlašim) - Koupeno na doporučení v Kmoto Vlašim. Výborný přístup, supr jednání a domluva jak při půjčení motorky, tak i při následné koupi a servisu.

Yamaha Tenere 700: Pro mne moc vysoká koza. Nepohodlné sedlo.
Honda CRF1100L Africa Twin: Super motor, ale byl jsem moc utopený v motorce. Cena.
Triumph Tiger 900 Rally: Velmi pohodlná motorka, výborná ergonomie, ale nesedl mi motor.

První dojmy - Výborně ovladatelná motorka s perfektně umístěným těžištěm. Je potěšení si jí vodit jak na silnici, tak v terénu. Motor mě okamžitě chytil za srdce a v kombinaci s quickshifterem je to nářez. Velmi mě vyhovuje endurový posez. Sedlo je trochu tvrdší, ale snad časem povolí nebo si pr..l zvykne.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro motorkáře, kteří mají už něco odjeto a hledají živou cestovní motorku, která se neztratí jak na silnici, tak v lehkém terénu. A kteří budou více času trávit na silnici než v terénu a zároveň nemají až takové offroadové ambice, aby museli sáhnout po verzi R.

Doplňky na motorce - Quickshifter, Rally pack mode, vyhřívané rukojeti, rozšíření bočního stojánku, plotna pro rollbag, hrazda Touratech, držák mobilu 2.0, tail bag Givi 20l, Motovaky podkova 65l

Sezóna 2020:
Najeto cca 2000km, takže jsme po prvním servisu. Pořád si zvykám na motor, quickshifter, displej a celkově se seznamujeme. Dolaďuji si ovládací prvky k obrazu svému, tak aby mi to vyhovovalo jak na silnici, tak v terénu. Už mám za sebou nějaký lehký offík v podobě šotolin a polňaček a ta ovladatelnost je bomba. Už se těším na motodovču, kdy budu konečně nějaký delší čas v sedle

Vo1c3k
Vo1c3k napsal 15.05.22 v 21:51 10b.

kovo-xrv
kovo-xrv napsal 11.11.20 v 08:49

super...díky kámo ať to jezdí.

majkl1986
majkl1986 napsal 10.11.20 v 15:54

kovo-xrv Držák je držen objímkami http://www.moto-drz...tvi-montaz/objimky/. Ale na těchto stránkách je i montážní sada přímo na 790 Adv.. Já už v tu dobu měl koupenou hrazdu. Montáž je jednoduchá, sundat plexi a na hrazdu přichytit objímkami. Jen zdlouhavější je nastavení pacek držáku pro daný typ telefonu, ale to se udělá jen jednou a v klidu u stolu

kovo-xrv
kovo-xrv napsal 10.11.20 v 14:14 10b.

ahoj,ten držák telefonu je na hrazdě připevněn jak?Je složitá demontáž,montáž.Díky

majkl1986
majkl1986 napsal 07.10.20 v 17:39

Prd.. si už trochu zvykla, bohužel né tak, jak bych chtěl. Kvůli pracovnímu vytížení jsem moc nenajezdil.