Honda CRF1100L Africa Twin (2020)

Vlastník jungle
Vloženo 21.8.2020
Aktualizováno 26.9.2020

Na dlouhé cesty po silnici bylo GS lepší, ale jinak mi ve všem podstatném více vyhovuje Afrika.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Pana Kvítka musím pochválit za velmi příjemný a vstřícný přístup. Vše potřebné jsme vyřešili po telefonu a mailu. V pondělí jsem jej kontaktoval telefonicky a domluvil detaily, v úterý přišla mailem faktura. Ještě ten den jsem ji zaplatil a ve čtvrtek večer mi přivezl motorku až před barák. Za mě spokojenost.

KTM 1290 Super Adventure R: Nepříjemné zahřívání sedla a nohou od zadního válce, nevýrazný zvuk se sériovým výfukem, pro mě ne úplně padnoucí geometrie v sériovém stavu, diskutabilní vzhled.
BMW R 1250 GS : Nemožnost objednání motocyklu v době nákupu, rovněž kompromisní sériová geometrie.

První dojmy - Párkrát jsem měl možnost vyzkoušet předchozí litr, na kterém mě moc nezaujal projev motoru. Proto jsem o nástupci původně ani moc nepřemýšlel. O to více mě překvapila při zkušební jízdě. Proti staršímu litru pro mě podstatně lepší motor a kokpit, cítil jsem se na ní ihned jako doma.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého komu se líbí:-)

Doplňky na motorce - Padací rámy Touratech, nosič topcase Touratech, taštička na řidítka Touratech a topcase Zega.

Průměrná spotřeba - 34.695 l/100km

Po předchozím motocyklu BMW R1200GS jsem hledal něco víc vhodného do terénu a to pro mě Afrika splňuje nejlépe z toho co jsem měl možnost vyzkoušet. Motorka je krásně úzká pro jízdu ve stoje a geometrie mi plně vyhovuje bez dalších úprav. Oproti předchozímu GS mě překvapil malý brzdný efekt motoru. Zvyknout si na všechno ovládání zabere chvíli času. Zatím jsme toho spolu moc nenajeli, ale snad bude brzy více času na ježdění a doplnění zkušeností.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 01.09.20 v 01:37 10b.

Vikino1
Vikino1 napsal 30.08.20 v 19:47 10b.

parádička

Drtikol82
Drtikol82 napsal 24.08.20 v 10:50 10b.

Krásná je ,taky jí jednou chci.hondou nic neskazíš,at ti slouží