Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Krutihlav
Vloženo 18.8.2020
Aktualizováno 3.5.2023

Krásná, seřízená, po novým laku.. Láska na první pohled.

BMW F 650: Tuto sezónu jsem si ji nemohl dovolit, za rok beru bavoráka do stáje. Ponechám si obě

První dojmy - Ještě jsem na ni nejel, pred měsícem zakoupena, od té doby byrokracie, přepis, STK, opravy, seřizování. Těším se na první svezení, krásnej zvuk a pocit české výroby je prostě k nezaplacení.

Motorku jsem si koupil jako svoji první větší po pincku. Rozhodoval jsem se nad BMW F650, ale nakonec jsem kvůli financím a lásce k Jawě koupil levnější, českou a snadno opravitelnou klasiku, která narozdíl od BMW na hodnotě neztrácí. Líbí se mi její zpracování a super prvky, škoda jen poměrně nedostupného úložného prostoru.
Její seřízení a oprava byly velmi náročné činnosti - dělala si prostě co chtěla. Teď už o ni bylo dobře postaráno a snad to bude všechno v pohodě :)
17.9.2020

Mám dva dny po úspěšném složení rozšíření řidičského průkazu o skupinu A2, můžu tedy konečně nasednout na motorku. Dnes provedena STK a čekám pouze na vyzvednutí RZ z depozitu a nic už nám nebude bránit v první pořádné projížďce. Nalepeny tovární nálepky a vyleštěna :)

Po skoro třech sezonach prodána do muzea :)

Cafi
Cafi napsal 29.08.21 v 21:07 10b.

Já jsem takhle po autoškole taky přesedlal z Babetty na Jawu, takže za mě .

Targus
Targus napsal 25.08.20 v 22:26 10b.

Ano, potvrzuji slova Milana ´63. Pokud vydržíš s Jawou tři sezóny, přežiješ i atomovku.
Deset hvězdiček za odvahu a elán.

cmiral
cmiral napsal 19.08.20 v 17:45 10b.

Čadil
Čadil napsal 19.08.20 v 10:35 10b.

já měl 350-360,rád na ni vzpomínám,vždy mě dovezla i zpět přeju hodně km

SkotyCZ
SkotyCZ napsal 19.08.20 v 10:11 10b.

Jsem rád, že nejsem jediný blázen, kdo si v dnešní době koupil jawu jako první motorku. Má to svoje mouchy a umí občas překvapit, ale vyjížďka při západu slunce je na ní jako balzám na duši. Hodně šťastných km bez nehody a poruch. Snad se na silnici jednou potkáme