KTM 890 Duke R (2020)

Vlastník JACOBO25
Vloženo 17.8.2020
Aktualizováno 25.7.2023

Super Scalpel - výstižný název když porovnám jen vzhledově ze 790, tak je skoro vše hezčí pro oko nemluvě o funkčnosti.

Motorka koupena od Zweirad Zauner - Rakousko

KTM Duke 790: Vnitřně by mě štvalo, že existuje něco lepšího i hezčího :-)

První dojmy - První jízdní dojmy byly trochu smutné... projel jsem a postál pár semaforů a po nájezdu na D1 začla mega bouřka, auta brzdila na 50km/h jak se báli nebo neviděli... Ale i tak na vodě to drží a když se neblbne, tak se není čeho bát :-)

Motorku bych doporučil pro - Asi pro všechny co raději zatáčí než jedou kilometry rovně a samy ;-) měl jsem novou 390 bílou a líbila se mi ranec, bude to díky tomu trubkovýmu rámu. Pak přišla 790 a říkal jsem si: cože? Černá moc fádní a oranžová až divně oranžová, pak přišla 890R a ta kromě skoro absence toho rámu oproti 390 se jí hodně podobá, ale zase to znamenalo dost brutální skok výkonově i cenově. I tak jsem jí nasál a neudělal jsem zle:-) Sice jsem kámošům stačil nebo i ujížděl v zatáčkách na 390, ale dlouhé rovinky jsem nestačil...Krátké ještě šli díky domontování quickshiftru a pozdějšímu brždění díky váze. Ale teď se to krásně otočilo a člověk je na tom neklidným stroji klidnější :-)

Doplňky na motorce - Padáky, kryty víka motoru, elox víčka, větrný štítek, USB, řidítka, gelové sedlo, čidla v pneu, Akrapovič,K&N filtr, kratký držák rz, za příplatek: Track pack, Quickshifter+, Msr, Anti-wheelie, launch control, ktm my ride, kromě držáku rz vše originál powerparts

Více na: https://www.motorka...43931.html?diskuze=1
Copyright © Motorkari.cz Druhá jízda byla už bez obláčku. Motorka je fyzicky i pocitově delší než 390, ale ovládá se obdobně lehce a to je skvělé, samozřejmě, že to tahá jako prase, což bylo jasný když je o dvě třetiny větší výkon a krouťák a člověk musí ještě o dvě třetiny přidat na respektu. Pár milimetru plynu v klídku a jedete 70 po městě jakoby nic. A plný plyn? Je to jak sedět na býku co Vás chce shodit Quickhifter řádí jak po másle a protiskluz spolu antiwheelie to bez nějakýho cukání vše zkrotí a nechají při zemi nastavitelný podvozek WP, s pneumatikami (Michelin Powercup2) makají libově i na nerovnostech, ale kolem 200 když začnou hrby, tak už to slušně hopsá... po rozbitém městě v malých rychlostech to je kupodivu komfortní. I od 30 motor tak necuká jak na 390, tak i na 790 každopádně v pohodě jede tak od 40-50 a více na co je stavěná. V podstatě je dobře, že na ní tak fouká a s mojí helmou se štítkem jsem zatím vydržel něco málo ke 240. Zkusím i více, ale ani mě to neláká jezdit 250 rovně, je to dělané do zatáček Ještě bych měl vypíchnout excelentní brzdy. Na větší 320 vpředu Brembo Vám stačí klidně jeden prst, plus jsou plně nastavitelné. Abs jsem v normálním provozu pocítil jen na rozvlněném asfaltu a pak na letišti ze 150 na plný brzdy do nuly.Na motorce mi klasicky vadí držák rz i když není tak dlouhý, jak u 390. A tím se dostáváme k Akrapovičovi, který je o proti sériovému delší. A asi budu muset kouknout jestli jde vyndat vložka, protože zvuk nic moc... dokonce mi někdy přijde, že slyším víc motor než výfuk... Další zápor je, že mám mikroprasklinku v chladiči, ale vyřešila to reklamace. Prý se to už i u 790 pár lidem stalo. 890 ho má ale cca o centimetr širší.

Samíc
Samíc napsal 17.08.22 v 21:53 10b.

Moc pěkný

aikon1
aikon1 napsal 09.01.22 v 12:47 10b.

Vonavka a ta SPZ to jen podtrhla

Dr.Slim
Dr.Slim napsal 28.11.20 v 00:44 10b.

super, taky jsem ji vzal a brutus! a to jsem toho otestoval dost, než jsem k ní došel

volacek
volacek napsal 25.08.20 v 17:40 10b.

Máš to pěkný, kdy dáme jízdu?

jerseySE
jerseySE napsal 21.08.20 v 10:02 10b.

Pořádnej skalpel