Moto Guzzi Griso 850 (2008)

Vlastník Honzus75
Vloženo 14.8.2020
Aktualizováno 14.8.2020

První velká mašina, která zcela změnila můj motocyklový svět. Ano, i na motorce jde jezdit do práce, skútr není nutnost

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6

Moto Guzzi Griso 1100: Nebylo žádné
Moto Guzzi Griso 1200 8V: Byly moc drahé

První dojmy - Chtěl jsem dvanáctku nebo aspoň jedenáctku, jenže tehdy žádné vhodné nebyly a musím říct s odstupem času, že je to asi dobře. Na 850 jsem přežil první roky na velké motorce, zažil a přežil první krizovky, vyčerpal několik velkých loků z poháru štěstí a pomalu zjišťoval, že vlastně nic neumím a že je přede mnou hromada práce.

Motorku bych doporučil pro - Pro Guzzi positive lidi, pro fanoušky poctivých a charakterních motorek. Asi bych Griso nedoporučil pro úplné začátečníky, i když já to zvládl, tak proč ne. ;-)

Doplňky na motorce - Bavlněný filtr BMC

Malé Griso byla perfektní motorka s charakterem Guzzi, dostatkem výkonu pro začátečníka a dvouválcovým motorem, který má dostatek síly kdykoliv. Zpětně si samozřejmě uvědomuji, že jsem na motorce nic neuměl (to vlastně ani teď, ale člověk se pořád učí) a že těch 55 kW bohatě stačí na to, abyste zjistili jako začátečník, že to je víc než dost.
Červené Griso jsem měl čtyři roky, ujeli jsme spolu spoustu kilometrů a nehody se mi zaplaťpánbůh vyhnuly. Mým snem byla ale vždycky 1200, ano ideálně Treni ve vysněné verzi SE (viz recenze Beverly 300), ale člověk si nemůže moc vybírat, protože Griso v inzerátech neobjevíte stejně často, jako Hondu 500 CBF. V květnu 2015 se ale u prodejce, od kterého jsem měl Griso 850, sešla v nabídce hned tři Grisa 1200. Jedno bylo opravované po bouračce a pak tam byla dvě černá. Jedno takové hodně upravované a druhé v originálním stavu. Protože u Grisa oceňuji jeho tovární vzhled, "odnesla" to černá dvanáctka z roku 2011. Červené Griso se podařilo slušně prodat a v květnu 2015 v garáži zakotvil můj velký sen. Konečně se splnil a já byl štěstím bez sebe.

spike-cz
spike-cz napsal 17.08.20 v 08:54 10b.

Davcoun
Davcoun napsal 15.08.20 v 21:56 10b.

fotopetrnovy
fotopetrnovy napsal 15.08.20 v 04:59 10b.

Hezký stroj!!

renocar_prosinec