BMW R 1200 R (2008)

Vlastník Capt.Orr
Vloženo 13.8.2020
Aktualizováno 15.8.2020

Okamžitě mi bylo jasné, že už si s někým lehla, asi lehčí holka. Prostě láska na první pohled.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Velmi vstřícný a osobní přístup.

BMW R 1150 R: Někdo mi ji vyfoukl, taky je o dost slabší.
Harley Davidson FXDL Dyna Low Rider: Nesehnal jsem slušný kousek za přijatelnou cenu.

První dojmy - Hned jsem si vzal kostelní džíny a šel ji požádat o ruku. Ale napoprvé z toho nic nebylo. Musel jsem na ni usednout znovu o dva dny později , abychom se skamarádili.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě, samozřejmě, jinak bych si ji nekoupil. Dále bych ji doporučil všem milovníkům nahatých jednoduchých strojů pro ježdění okolo komína i na nějaké to cestování.

Doplňky na motorce - Předchozí majitel byl rozdvojená osobnost. Jak jinak si vysvětlit instalaci Akrapoviče a zároveň natření svodů načerno? Akrap umí nádherně kašlat, a ačkoliv mám i originální koncovku, hodlám to nechat jak to je dokud to půjde.

Předchozího Stromka jsem si pořídil na rok nebo dva, než uvidím kam dál. Takže po deseti letech nastal ten pravý čas na změnu. Věděl jsem, že chci klasickou motorku, nejlíp vzduchem chlazenou. Taky jsem chtěl dvouválec, určitě ne žádnej vysavač.
Přechod z V-Stroma na nahatého boxera je jako slézt z gauče, sednout si na prase a píchnout ho vidličkou do zadele. Takový byl opravdu můj první dojem.
Ale po druhé jízdě musím pochválit podvozek, a brzdy. Taky samozřejmě motor, který s dvojnásobným objemem než můj předchozí stromek dokáže opravdu účinně promasírovat a protáhnout mé karpály.
Maximální rychlosti asi nikdy nedosáhnu, protože se při ní určitě neudržím. Což je další rozdíl oproti předchozí "šestce", kterou jsem často trápil na hranici jejích sil, ale zároveň zůstal pěkně v závětří jejího plexi. Na tomhle Báwu jsem si již při zkušební jízdě promáčkl hrudníček až k páteři poté, co jsem neuváženě zatáhl za heft způsobem, na který jsem byl zvyklý u Stroma.
Co se týče servisu, ten bude zjevně dražší než Suzuki. Už po zakoupení se projevila vůle v koncovém převodu, což mě vyděsilo natolik, že jsem radši mašinu rituálně spálil v Držovicích před prodejnou, protože na tohle fakt nemám nervy. Naštěstí se kluci z Free-Moto se k tomu postavili čelem, motorku doslova povstali z popela, vyměnili vadný kardan na své náklady, a to mě zklidnilo natolik, že jsem si u nich nechal vyměnit i náplně. No dobře, trochu jsem si zapřeháněl, ale to s tím kardanem odpřisáhnu i na korán, bibli nebo komunistický manifest, podle situace.
Pro mě je na téhle mašině všechno jinak, než na té předchozí. Tam kde jsem byl schovaný za větrným štítkem abych se odpoledne upekl ve špičce, teď ráno mrznu cestou do práce na nechráněném naháči. Kde jsem mohl zamáčknout gumovou brzdu nadoraz, protože Stromek měl ABS, se musím hlídat kvůli jedovatým brzdám BMW.
Terénní ambice mě opustily už dávno, a s touhle nahotinou se budu vyhýbat i polňačkám.
K motorce jsem dostal i kufry, kluci v bazaru asi odhadli moji rodinnou situaci po zakoupení téhle mašiny. Nakonec to dobře dopadlo, a kufry zůstaly prázdné v garáži. Myslím, že nějaké cestování s nimi podniknu, ale tohle bude spíš o takových těch výletech po Moravě za krásného počasí, než o maratonech s puchýřema na zadku a moknutím. Co naplat, jsem již starý a pohodlný člověk, a nehodlám s tím nic dělat.

marna
marna napsal 01.01.23 v 17:06 10b.

Vtipne napísané

Piki
Piki napsal 26.09.20 v 21:04 8b.

Pěkná volba...

Capt.Orr
Capt.Orr napsal 20.08.20 v 07:57

Díky za všechny komentáře. Fotky jsem nějaké doplnil, ale samozřejmě plánuju nějaké časem přidat.

sandoš
sandoš napsal 18.08.20 v 17:35 10b.

Měl bys kupovat motorky častěj, fakt zábava

lonza
lonza napsal 18.08.20 v 16:25 10b.

Pěkná motorka,hezký čtení,hodně kilometrů přeji,