Kawasaki KLE 500 (1994)

Aktualizováno 17.8.2021

Spolehlivá , univerzální , dobrá na cestování , prostě super mašina

Aprilia Pegaso 650: Jednoválec
Honda XL 600V Transalp: Většinou mají víc než 35kW

První dojmy - Byla to láska na první pohled. Motorka se mi zdála dost vysoká , ale později jsem zjistil , že mi sedí tak akorát (měřím 177 a dosáhnu celou nohou na zem).

Motorku bych doporučil pro - KLE se asi nejvíc hodí pro začátečníky , ale je to univerzální motorka , takže padne do ruky komukoliv

Doplňky na motorce - Padáky SW-motech
Přídavný světla
Centrální stojan SW-motech
Kufr

Kawu jsem kupoval v pěkným stavu a s nájezdem 60 tisíc. Pán co jí prodával byl slušný , ochotný a tak jsem si ji hned po zkušební jízdě odvezl po ose domu. Zatím jsme společně zdolali 12 tisíc km. KLEčko využívám spíš na silnici , ale sem tam zabloudím i do nějakýho lehčího terénu , který motorka zvládá bez problémů , určitě zvládne víc než obyčejnou polňačku , ale pak už je znát vyšší váha a trochu omezující je světlá výška. Na silnici se motorka určitě neztratí , dá se krásně točit a navíc má 6. stupňovou převodovku , takže dálniční přesuny nejsou problém. Nevýhoda je malá 15 litrová nádrž , což při spotřebě 5,5-6l/100km znamená poměrně častý tankování. Někdo nadává na slabší brzdy , mně se zdají být dostačující. Sedačka by mohla být lepší , ale prdel si zvykne. Zatím jsem neevidoval žádnou závadu. KLEpadlo nevyžaduje žádnou extra údržbu , stačí základ a navíc většinu prací si člověk zvládne udělat sám.

Kawu jsem si trochu upravil , přidal jsem padáky , přídavný světla a cetrální stojan , kufr co tam byl od původního majitele jsem nechal nalakovat do barvy co je na moto.

PepinoV27
PepinoV27 napsal 06.04.21 v 11:42 10b.

Pěkně se o ní staráš