Yamaha FZ6 Fazer (2005)

Vlastník JaRa550
Vloženo 31.7.2020
Aktualizováno 26.4.2022

Montáž ukazatele zařazené rychlosti

Vloženo: 18.07.2021, Uskutečněno: 18.07.2021, Stav tachometru: 52193 km, Zhlédnuto: 70x

Na jednom nejmenovaném čínském eshopu začínajícím na Al... jsem našel kopii Gipro ukazatele zařazené rychlosti pro Yamahu se vstřikováním.
Měl jsem ho v košíku několik týdnů a pak přišel podzimní výprodej. Cena klesla pod 500 Kč tak jsem do toho šel.
Instalace podle návodu v angličtině by byla nemožná, byl to univerzální návod pro všechny značky motorek. Příklad za všechny: najděte konektor snímače rychlosti a zapojte na zelený kabel. Samozřejmě tam zelený kabel nebyl. A kde mám hledat ten konektor?
Naštěstí to číňani zkopírovali od Gipro i s barvami kabelů, takže šel použít návod z originálu, dále děkuji zdejšímu uživateli Najt_Rajdr za krásný návod včetně vychytávek a odhalených chyb. Ještě jsem raději mrknul na YouTube pro inspiraci.
Sice by to byla práce na 3/4 hodiny, ale hrál jsem si s tím skoro 2. Nakonec to dobře dopadlo.
Pokud někdo budete také instalovat tuto hračku nenechte se odradit pokud vám nepůjde ukazatel napoprvé naprogramovat. Mně to napoprvé nešlo. Musel jsem 6 krát vypnout a zapnout zapalování, abych spustil znovu mód učení, pak už to šlo bezvadně a rychle.
Držák je vytištěný na 3D tiskárně, pokud bude zájem data poskytnu.
Mírné negativum je, že display je dost jasný a zrcadlí se v plexi.
Za ty peníze to ale stojí.

dicygo (0) napsal 26.08.2023 v 11:34

Zdravím mám také zájem o držák jestli je to stále aktuální?

pavelbujtar (0) napsal 06.04.2022 v 17:49

Čau, psal jsem ti zprávu, ten držák vypadá super ?

georgeCZ (1) napsal 20.07.2021 v 07:34

Já ho měl taky, ale nešel mi nastavit a učicí mod se nespustil nikdy. Takhle blikalo L, ale i po 6 startech s kličkem to stále jen bliká L a nezačne se nikdy učit.

• Zrcátka z FZ1

Jelikož moje zrcátka na FZ6 Fazer byla neoriginální (FZS 600) a téměř nefunkční, rozhodl jsem, že je vyměním. Bohužel ceny zrcátek na FZ6 jsou o 100% vyšší než na jiné Yamahy. Proto jsem v Číně zakoupil nehomologovaná zr

Typ: Oprava
    Vloženo: 04.11.2020