Yamaha XT1200Z Super Tenere (2013)

Vlastník 31081
Vloženo 27.7.2020
Aktualizováno 10.1.2021

Měl jsem Tenerku,po roce jsem chtěl něco novějšího,lepšího s el podvozkem,tak jsem koupil Tiger 1200 XRx/2017,který se mě vždy líbil,ale už po cestě domů od prodejce jsem věděl,že jsem udělal obrovskou chybu a že se jí můsím co nejdříve zbavit.Prodejce mě

Triumph Tiger 1200: Velkej Tigřík mě moc zklamal
BMW R 1200 GS: Příští stroj.

První dojmy - Měl jsem ji cca 1 rok,takže jsem viděl,do čeho jdu.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyzrálé jezdce.

Tento stroj netřeba popisovat.Už jsem ji vlastnil,jak popisuji výše.Má úžasný podvozek,skvělou ovladatelnost,velmi dobré brzdy a hlavně absenci moderních vymožeností.Letos jsem s ní stihl Itálii a Francii.Zajímavé je, že si vezme cca o 3-4 dcl na 100 víc,než předešlý model 2011.A řekl bych,že je i toršku tvrdší. Všechny brzdové i spojkové hadice jsou vyměněny za pancéř.Ale velmi mi zde chybí originál vyhřívané rukojeti,které jsem měl na předešlé tenerce.Je to skvělá věc,na kterou si velmi rychle člověk zvykne.Takže přemýšlím o koupi vyhř.heftů a také o padacím rámu.Otázka je,jak dlouho ji budu mít,jelikož se znám a už ted přemýšlím,co bude dál.V hledáčku mám BMW r 1200 Gs Rallye,která se mi moc líbí a chtěl bych toho bavora vyzkoušet
Původní obsah této recenze byl zcela jiný a zabýval se především krátkými zkušennostmi,které jsem nabyl za krátkou dobu,co jsem Tigera 1200 vlastnil a čím mě zklamal.Z odstupem času jsem nad vším přemýšlel a renenzi změnil.Tiger asi není špatná motorka,jen jsem ji prostě nepochopil v tu dobu mě vůbec nenadchla.Měl jsem ji dát asi víc času.10.1.2021

bosik
bosik napsal 11.01.21 v 16:44 10b.

Dobře sis vybral, k tomu výborná barevná kombinace. At slouží

habrman
habrman napsal 27.08.20 v 20:39 9b.

Ahoj,vybírám mezi XT a velkým Tigerem. Můžeš mi prosím Tě napsat co Tě u Tigera zklamalo ? Mám už Pár let Triumph Sprint 1050 a jsem spokojený. Ale chci něco více na sezení. Ještě je v hledáčku Multistrada 1200

hofi01
hofi01 napsal 03.08.20 v 08:36 10b.

Pěkná motorka osobně je mi sympatičtější než Triumph, dvouválec s kardanem, na cestování ideál

vencysta
vencysta napsal 03.08.20 v 08:04 10b.

Fajn mašina

Nikola_Č
Nikola_Č napsal 03.08.20 v 07:48 10b.