Honda CB 500X (2020)

Vlastník ApriliaP
Vloženo 26.7.2020
Aktualizováno 9.12.2022

Po prvním nasednutí jsem se zamiloval. Padla mi, jako by ji Korejci vyrobili podle mé postavy.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová)

První dojmy - Zatím jen a jen úsměv na rtu. Po skútrech je to moje první normální motorka. Z každé projížďky přijedu vysmátý jak lečo... Skvělé ovládání, dokonalý posez, parádní podvozek. S jízdy po zalátaných okreskách nejsem vyklepaný jak nedělní řízek.

Motorku bych doporučil pro - Jak již bylo mnohokrát napsáno, motorka je pro ty, kteří nehledají závodní sprinty na křižovatkách. Je pro pohodáře, kteří si chtějí jízdu užít a vyrazit třeba na víkend.

Doplňky na motorce - Zatím jen hlavní stojan a zásuvka 12V. Na příští sezónu přibude zadní kufr, ochranný rám a ochranný plech pod motor.

Veškeré objektivní hodnocení tohoto fešáka doplním hned po najetí alespoň první tisícovky km. To už bude na slohovou práci...
Tak se opět hlásím po první tisícovce km a prvním servise. Asi nikoho nepřekvapí, že vysmátý jsem pořád. Jízda na této Hondě je stále zábavná a neskutečně odpočinková. S motorkou jsem se zžil a už si na ní dovolím víc... I tak se spotřeba pohybuje lehce nad 3l/100km. Pokud někdo vybírá motorku na výlety a nechce trávit čas na benzině, tak doporučuji! Dá se s ní celý víkend vyblbnout, aniž by jste museli nervózně sledovat palivoměr. Tak snad počasí dovolí a budeme ještě nějakou chvíli lítat na těch našich pekelných strojích...

Máme květen 2021 a přidávám nové foto... Největší radost mám z úpravy a přešití sedla. Je mnohonásobně pohodlnější a navíc vypadá opravdu skvěle. (Tímto chválím Vikář-moto ?).
Během zimy přibyly: horní padací rám, přídavné světla, chrániče rukojetí a pře šité sedlo. Tak hurá na cesty!

Tak je za námi sezóna 2022. Tento rok jsem s motorkou najel pořádnou porci kilometrů. Protáhl jsem ji přes rakouské Alpy, italské krkolomné cesty až k Jadranu,a přes slovinské hory zpět do českých luhů a hájů. Byl to nezapomenutelný trip, který mi dal tolik zkušeností, jako kdybych jezdil doma dva roky... Přidávám pár fotek, třeba někomu pomůžu s rozhodováním, kam vyjet příští sezónu. Už aby tady byla...?

MotoStreetBoy
MotoStreetBoy napsal 27.11.21 v 19:19 10b.

Ahoj! Hele, to znám! "... vysmátej jak lečo!". Já taky !!!

TomyNav
TomyNav napsal 09.05.21 v 10:58 10b.

Hezky vykrášlená ! Ať Ti to jezdí A ten pocit znám, po dlouhý pauze od mládí už zase jezdím víc jak sedm let a šklebím se v přilbě skoro furt !!!

Chleidy
Chleidy napsal 28.07.20 v 15:40 8b.

Dobrá volba, červená je dobrá. Ať dělá radost.

wild38
wild38 napsal 28.07.20 v 12:34 8b.

ten usmev kdyz to padne do ruky znam hodne stastnym km preju

ApriliaP
ApriliaP napsal 27.07.20 v 22:02

Máš pravdu, je to Thajský stroj. Kdo se má v těch sikmookých vyznat... . Díky za upozornění chybky.