BMW F 650 GS (2002)

Vlastník pepa_121
Vloženo 24.7.2020
Aktualizováno 14.8.2020

Výrazně lehčí a obratnější než má R1100GS.

První dojmy - Lehká obratná řidítka hodně blízko výborně ovladatelná

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, pro každodenní ježdění po cestách i necestách, pro postavy do 185 cm.

Doplňky na motorce - Origo kufr, prodloužený zobák, rozšířené stupačky, nově potažené a upravené sedlo.

Motorku jsem koupil v 2/2020 jako lehčí alternativu k mé R1100 GS pro cesty a necesty. S hrochem to je mimo silnici těžké.
První dojmy byly pozitivní - oproti hrochovi se velmi dobře ovládá jak v terénu, tak i na místě. Dost mě překvapil výrazný zátah motoru od 4 000 otáček. Méně se mi líbí posez - řidítka jsou oproti hrochovi výrazně blízko, ale kdybych neměl porovnání, tak bych si to tolik neuvědomoval. Řazení je lehčí a přesnější. Též mě překvapilo, že má na jednoválec výrazně nižší vibrace (podobné jako na hrochovi). Má předchozí F650 ST byl kostitřas - zde soudruzi z NDR udělaly velký pokrok. I spotřeba je pěkná - 4,8 l/100km.
Rozšířil jsem stupačky po vzoru hrocha, což se výrazně projevilo v jízdě ve stupačkách - stupačky netlačí do chodidel a vydržím déle stát.

Poslední dobou zjišťuji, že na cestování mám hrocha, ale na polňačky je 650 stále zbytečně těžká. Hodně mě začíná lákat nějaké lehké enduro s obsahem kolem 250 cm3, se kterým by se dalo blbnout.
Nyní motorka stojí v garáži a jenom se na ní práší.
Proto F650GS přenechám někomu, kdo ji více ocení.